Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç, Ankara 2 nolu şubemizin Ankara’nın Ayaş ilçesinde düzenlediği eğitim seminerine katıldı.

2 nolu Şube yönetim kurulu, denetleme kurulu, disiplin kurulu üyeleri ve ilçe temsilcilerini kapsayan eğitim seminerine Ayaş Belediye Başkanı Orhan Demirbaş ve Kazan Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Devrek de iştirak etti. Seminerde 2014-2017 yılları arasındaki şube faaliyetleri anlatıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç, sendikal mücadelede örgütlenme çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. 4. dönem Toplu Sözleşme sürecine de değinen Sevinç, “Ülkemizin mevcut ekonomik şartları göz önüne alındığında, bu toplu sözleşmede elde ettiğimiz kazanımlar son derece değerlidir. Sendikal mücadele uzun soluklu ve sürekli gelişen bir mücadele modelidir. Üye sayımızı artırma hedefinin yanında, sendikacılığın ruhuna uygun şekilde üyelerimizin kazanımlarını artırmak da önemli bir misyon olarak önümüzde durmaktadır. Sendikal mücadele sadece belirli zamanlarda meydanlara inmek, slogan atmak değildir. İşveren nezdinde gerekli görüşmeleri sağlamak, mevzuat olarak işverenin işini kolaylaştırmak, talep ettiğimiz kazanımlar için ayrılacak kaynağın oluşturulma süreçlerinde de aktif görevler üstlenmek durumundayız. Sendikal mücadeleyi işverenin şartlarından bağımsız düşünmek ve sürdürmek mümkün değildir. İşte Bem-Bir-Sen olarak sendikal anlayışımızı bu çerçevede şekillendirip, bu anlayış çerçevesinde hareket ediyoruz. Nitekim bu toplu sözleşme döneminde elde ettiğimiz bütün önemli kazanımları bu anlayışla çalışmamıza borçluyuz. Siz değerli yöneticilerimizden ve üyelerimizden talebimiz de budur. Bir taraftan üye sayımızı artırma hedefiyle çalışırken, bir taraftan da işveren nezdinde yapıcı ve sonuç alıcı bir yaklaşımla sendikal çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnanıyorum ki Rabbim de bu gayretlerimizin neticesinde bizlere muvaffakiyetler nasip edecektir.” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.