Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

FİLİPİNLER ve MORO ZİYARET EDİLDİ

Bem-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu, Moro, Filipinler ve Endonezya’da temaslarda bulundu. Uslu, yurtdışı ziyaretleri kapsamında Filipinler’in güneyinde bulunan Müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu Minadanao adasındaki Cotabato şehrini ziyaret etti. Ziyarette Uslu’yu İHH Asya-Pasifik sorumlusu Ömer Kesmen de hazır bulundu. İHH Moro yetimhanesinde yetim çocuklar ile vakit geçiren Levent Uslu İHH’nın diğer çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Uslu daha sonra Moro İslami Hareketi Lideri Al Haj Murad Ebrahim ile bir araya geldi. Levent Uslu ile Al Haj Murad Ebrahim istişare toplantısı gerçekleştirdi. TUCP İle İşbirliği Anlaşması Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu Filipinler’de ise işbirliğinin arttırılması yönünde temaslarda bulundu. Memur-Sen ve Filipinler Sendikaları Kongresi (TUCP) arasında işbirliği protokolü de imzalandı.

Filipinlerin en büyük emek hareketi olan ve ITUC üyesi olan Filipin Sendikaları Kongresi (TUCP) yetkilileri ile bir araya gelen Levent Uslu kongre yetkilileri ile karşılıklı işbirliği konusunda görüştü. TUCP ile yapılan toplantıda karşılıklı teşkilatlanma biçimlerinden, özellikle kadın kollarının çalışmalarından ve sendikal çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. TUCP adına Genel Sekreter Rodolfo M. Capoquıan Eğitim Sekreter Rafael E. Mapalo ve Kadın komisyonu ve ITUC Asya-Pasifik Kadın Komisyonu başkanı Florencia P. Cabatingan’ın katıldığı toplantının ardından Memur-Sen ve Filipinler Sendikaları Kongresi (TUCP) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Genel Başkan Yardımcımız Uslu, bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek karşılıklı çalışmaların artması gerektiğini vurguladı. Protokole TUCP adına imza atan TUCP Genel Sekreteri Rodolfo M. Capoquıanise Memur-Sen gibi önemli bir konfederasyonla işbirliği yapmaktan onur duyduklarını ifade etti.

Uslu’dan, Endonezya’ya Ziyaret

Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu Endonezya’da da bazı temaslarda bulunarak ülkenin en güçlü sendikal hareketi olan Endonezya Sendikaları Konfederasyonu (KSPI-CITU) ’un kongresine katıldı. Kongre’nin ilk gününde “Türkiye’de Refah Devleti” başlıklı bir konuşma yapan Levent Uslu, “Türkiye’de son yıllarda sivil toplumun rolü giderek önemli hale geldi. Bugün Türkiye’de değişimin en büyük aktörü sivil toplumdur. Bu anlamda sivil toplum örgütlerinin rolü son derece önemlidir. Yalnızca kendi ülkelerimiz için değil coğrafyamız için de birlikte mücadele etmek durumundayız” dedi.

Uslu: “Sözümüzü Birlikte Söylemeliyiz”

Dünya düzeninde adaleti sağlamak için ortak hareket etmenin önemine vurgu yapan Uslu “Gelir dağılımında adaletin sağlandığı, daha adil, daha insani, daha huzurlu ve barış içerisinde bir dünya için sorumluluk almalıyız. Konfederasyonlar olarak yarınından kaygı duyan değil geleceğe güvenle bakan insanların olduğu bir dünya için güçlerimizi birleştirmeliyiz. Emek örgütleri olarak, yasaklanan, sınırlanan, sömürülen değil sendikal hak ve özgürlüklerini kullanan, emeğin hakkını aldığımız bir çalışma hayatı düzlemi için hep birlikte sesimizi yükseltmeli, sözümüzü birlikte söylemeliyiz” şeklinde konuştu.

Industriall Genel Sekreter Asistanı Jenny Holdcroft, Japonya’dan ITUC Asia-Pasific Genel Sekreteri Noriyuki Suzuki, Endonezya Ana Muhalefet Partisi Lideri ve Avustralya İşçi Partisi temsilcinin de katıldığı kongrede KSPI-CITU Genel Başkanı Said İqbal yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Uslu, Jakarta’daki Türk Büyükelçiliğini de ziyaret etti. Görüşmelerde Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Uğur Müftüoğlu da hazır bulundu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.