Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu, sendikal görüşmeler ve işbirliği çerçevesinde Kırgızistan’da temaslarda bulundu. Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu, Memur-Sen tarafından düzenlenen 58 ülkeden 116 konfederasyon yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirilen “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumuna katılan ülkeleri ziyaret kapsamında Kırgızistan’da temaslarda bulundu.

Bu kapsamda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Kırgızistan Sendikaları Federasyonu (FKPG), Federasyona bağlı eğitim sendikası ile belediye çalışanları sendikasını ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu ziyaretler kapsamında, Bem-Bir-Sen ile ikili işbirliği anlaşması bulunan Kırgızistan Genel Hizmet ve Belediye Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Emil Mirzabey ve Genel Başkan Yardımcısı Rizbibi Alimbegova ile bir araya geldi.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı görüşmede iyi niyet temennilerinde bulunuldu. Sendika Genel Başkanı Emil Mirzabey,  Bem-Bir-Sen ile gönül bağlarının çok eskiye dayandığını belirterek, en son yaptıkları genel kurulda da bunu ortaya koyduklarını dile getirdi. Mirzabey, Kongre için hazırlanan kitapçıkta uluslararası faaliyetler kapsamında Bem-Bir-Sen ile sürekli, etkileşim içerisinde olacaklarını ifade ettiklerini belirtti.

Uslu, Kırgızistan sendikalar federasyonu Genel Başkanvekili Ceenkbek Osmanaliyev, Eğitim Sendikası Başkanı Aylbek Toktogulovich’i ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında Bişkek Belediye Başkan Vekili Ernis Zarlykovich, Bişkek Sendikal Faaliyetler Sorumlusu Renat Kalkabaevich ve Belediye Dış İlişkiler sorumlusu Elnura Sulaimanova görüşen Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu tecrübe ve bilgi paylaşımında bulundu. Yapılan Görüşmelerde Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu, “Emekçilerin ve sendikal hareketin sorunlarını istişare edecek, ortak çözümler üretecek bir mekanizmayı birlikte kurmalıyız” dedi. Kırgızistan heyeti ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Memur-Sen Konfederasyonu ve üye sendikalarla her türlü işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirttiler. Levent Uslu Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektör Vekili Hüseyin Öğüt ile TİKA Kırgızistan Program Koordinatörü Evren Rutbil’i makamlarında ziyaret etti. Çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.