Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Memur-Sen Güçlü Bir Paydaş ve Ülkenin En Büyük Sivil Toplum Örgütü

 “Yetkide İstikrar” İftar programları yurt genelinde devam ediyor.

Adana’da düzenlenen iftar programına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu katıldı.

Adana Fuar ve Kongre Alanı’nda düzenlenen “Yetkide İstikrar” iftar programına Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Memur-Sen üyesi çok sayıda davetli katıldı.

Yalçın: Değerlerimiz ve Milletten Yana Tarafız

Memur-Sen olarak özelde üyelerin dertleri ile dertlenmeyi, ekonomik sosyal haklarını iyileştirmeyi kendilerine şiar edindiklerini belirten Yalçın, “İkinci olarak ülkemizin demokratikleşmesini korku tünelliden çıkmasını vesayetin ülke üzerinde kalkmasını en önemli görev kabul ettik. Kritik zamanlarda milletten ve değerlerimizden yana taraf olarak ülkemize nefes aldırdık. Üçüncü olarak sendikacılığı sadece Türkiye içerisinde bir uğraş alanı olarak görmedik.

 Sarıeroğlu ise Memur-Sen’in güçlü bir paydaş ve ülkenin en güçlü sivil toplum örgütlerinden birisi olduğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, kamu görevlileri sendikacılığının uzun yıllar hor görülen, kenara atılan bir alan olduğunu belirtti.

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) yetkili karar organı Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Türkiye’deki çalışanlarını Memur-Sen’in temsil etmesine karar verdiğini anımsatan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Bu sürecin de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 2002 yılında yüzde 48 olan kamu görevlileri sendikalarına üyelik oranının şu anda yüzde 69’a çıkmış olmasının ülkemizde iktidarımızın sendikacılığa göstermiş olduğu değer, vermiş olduğu kıymetin ve demokrasinden yana koymuş olduğu tavrın temel bir çıktısı olduğunu ifade etmek istiyorum. 16 yıl boyunca ülkemizde 81 milyon vatandaşımızın, kamu görevlilerinin yanı sıra işçisinden emeklisine, esnafından çiftçisine, kadın, erkek, genç, yaşlı her kesiminin hayat şartlarına dokunan, hayat standartlarını yükselten, bir yandan yeni hizmetlerle buluştururken, diğer taraftan ülkemizin geçmişe nazaran hak ettiği ancak ulaşamadığı o hizmetlerle, inşalarla sürecimizi yürütürken, vatandaşlarımızın hayatına dokunacak çok önemli düzenlemelerin de her daim takipçisi olduk.”

Uslu: Memur-Sen Kararlı ve Mücadeleci Bir Emek Örgütüdür

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu da 1 Milyonu geçen Memur-Sen’in artık çok daha güçlü ve kararlı olduğunu dile getirdi. “Bize sadece memurların değil, yok edilmeye çalışılan Anadolu insanımızın, masumların ihtiyacı var” diyen Uslu “Yeniden Büyük Türkiye ve Adil Bir Dünya hedefi olan Büyük Memur-Sen ailesi olarak sorumluluk alıyor, kazanımlarımızı çalmaya yeltenen irade hırsızlarına karşı alanlarda mücadele veriyoruz. Alanlarda hem emeğimizi savunuyor, hem haklarımızı haykırıyor, hem de değerlerimizi hedef alan yapılara karşı dim dik duruşumuzu gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Memur-Sen’in ilkesel duruşunun devam edeceğini belirten Uslu, “Çalışma hayatı ve sendikal alanda kararlı duruşumuzu ve güçlü kimliğimizi koruyoruz. Memur-Sen’in kararlı ve mücadeleci tutumu ortadır. Bu kararlılıktan ve mücadeleden asla vazgeçmeyiz. İşte bu kararlılık ve mücadele bilinciyle bütün kamu görevlilerinin haklarını koruyacağız, yeni kazanımlarla alın terimize, emeğimize sahip çıkacağız” diye konuştu. 1 Milyon üye sayısının geçilmesi için emek veren bütün teşkilatlara teşekkür eden Uslu “Kararlı ve Azimli olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bir kez daha gördük. Şimdi önümüzde duran yeni problemlerin üstesinden geleceğiz. Hem kamu görevlilerinin problemlerini çözeceğiz hem de güçlü ve yeni bir Türkiye yolundaki problemleri çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer “Böyle güzel bir günde bu muhteşem kalabalıkta bize eşlik ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Memur-Sen’i büyüterek Türkiye’de bir ilki başardık 1 Milyon üye sayısını geçtik. Bu büyük başarı için öncülük eden başta Genel Başkanımıza ve bütün Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program sonrası Tarsus’a geçen Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu Tarsus’ta Memur-Sen’in düzenlediği ve Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan’ın katıldığı “Yetkide İstikrar” programlarının Mersin’de gerçekleşen buluşmasına katıldılar.

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.