Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Alper, Sivas Şube Başkanlığımızın düzenlediği iftar programına katıldı.

Sivas İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde, Sivas Şube Başkanımız Mustafa Pakoğlu ve şube yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel iftar programına, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas Belediye Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, Memur-Sen’e üye sendikaların Sivas Şube Başkanları, işçi sendikaları temsilciler ile Bem-Bir-Sen üyeleri ve aileleri davetli katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Sivas´ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden, Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Alper, “Ülkemizde birlik ve beraberlik tam sağlandığı zaman inşallah bir beraber olduktan sonra Türkiye’ye kim ne kadar tuzak kurarsa kursun başarılı olamayacaktır. Bunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde gördük” dedi.

Alper, katılımcılara sendikal kazanımlardan, sendikanın uluslararası çalışmaları hakkında bilgi vererek şunları söyledi “Biz var gücümüzle, bütün gayretimizle,  üyelerimize en iyi şekilde hizmet etmeye ve yeni kazanımlar sağlamak için çalışıyoruz. ALLAH nasip etti yerel yönetim çalışanları imrenilecek konuma geldi. Daha önce yerel yönetimlerden diğer kurumlara gitmek yasaktı. Şimdi yerel yönetimlere geçmek için çalışanlar yarış içerisinde. Sendikamıza katkılarından dolayı Valimize, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya´ya, Belediye Başkanımıza sendikamıza verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederim. Rabbim günahlarımızdan arınarak kadir gecesine ve Ramazan Bayramına kavuşmayı her birimize nasip eylesin.”

Ramazan ayının mahiyetinin insanların birbirini anlaması ve kardeşliğin pekiştirilmesi olduğunu ifade eden, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ise, “Ramazan-ı Şerif´in bereketi üzerimize olsun. Ramazan´ın bereketini bugüne kadar yaşadığımız gibi, inşallah bugünden sonra da hep birlikte yaşarız. Memleket olarak, milli ve manevi kalkınmamızı en kısa sürede, en büyük ivmeyle tamamlayacağız. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sivas Belediye Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı yaptığı konuşmada “Alınteri, emek bizim için kutsal sayılan değerlerdir ve bunları savunan kurumlarda bizim için hakikatten önemli kurumlardır. Sendikal ülkenin demokratikleşmesinde büyük bir role sahiptir. Onun için sendikalarımıza önem vermeliyiz, sahiplenmeliyiz ” dedi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programlarının kaynaşma açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken, Sivas Şube Başkanımız Mustafa Pakoğlu, “Biz, ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir´ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Sendika olarak da bu anlayışı hayatımıza yansıtıyoruz. Kurucularımızdan en yeni üyelerimize kadar, ahlaklı sendikacılık kuralını aklımızdan çıkarmıyoruz. Yalnızca çalışma hayatımızda değil, her zaman erdemi, ahlakı birinci sırada tutuyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.