Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

25 ÜLKEDEN GELEN SENDİKA TEMSİLCİLERİ MİSAFİR EDİLDİ

“Uluslararası Sendikacılık ve Sosyal Politika Sertifika Programı”na katılmak üzere Türkiye’ye 25 ülkeden gelen Sendika konfederasyonlarının dış ilişkiler komisyonu üyeleri Bem-Bir-Sen Genel Merkezi’nde misafir edildi.

Memur-Sen, SESRIC ve TODAİE öncülüğünde gerçekleştirilen program kapsamında Türkiye’ye gelen; Afganistan NUAWE sendikasından Mustafa Danish, Arnavutluk BSPSH sendikasından Eni Bushi, Bangladeş BMSF sendikasından Rownak Afza, Benin CGTB sendikasından Soule Abdou Semihou, Burkina Faso CSB sendikasından Brahima Sombie, Endonezya KSPI sendikasından Irvan Tengkuharja, Fil Dişi FESACI sendikasından Franck Desire Koudou, Gana GTUC sendikasından Robert Afotey Mensah, Gine CNTG sendikasından Mamadou Djan Diallo, Kamerun CSTC sendikasından Germaine Sandrie Diboti, Liberya LLC sendikasından Leemu Olivia Mckay, Malawi MCTU sendikasından Rachael Limbe, Moğolistan CMTU sendikasından Nyamdavaa Mangaljav, Moritanya CNTM sendikasından Ismail El Ghazaly, Morityus MLC sendikasından Bholanath Jeewuth, Nijer CDTN sendikasından Mahamadou Lihida M, Pakistan PLF sendikasından Usman Aslan, Pakistan APLF sendikasından Syed Muhammad Asif, Ruanda CESTRAR sendikasından Salima Mukarugagi, Senegal CSA sendikasından Fatou Diouf, Somali SOCOTU sendikasından Issa Abshir, Sudan SWTUF sendikasından Khalid Mohammed, Ahmed Mohammed, Tanzanya TUCTA sendikasından Noel Lotary Nchimbi, Uganda NOTU sendikasından Emmanuel Bigirimana BEM-BİR-SEN’i ziyaret etti.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcılarımız Gürkan Alper ve Recayi Karslı, uluslararası sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Sendika konfederasyonlarının dış ilişkiler komisyonu üyeleri ile sendikal tecrübe paylaşımında bulunan Genel Başkan Mürsel Turbay BEM-BİR-SEN ve ICLM’nin ulusal ve uluslararası çalışmaları hakkında bilgi verdi. Turbay yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Eğitim programına katılmak üzere ülkemize gelen siz misafirlerimizin buradan elde ettikleri bilgi birikimi ve tecrübelerle ülkelerinizde de yararlı faaliyetler yapacağınızı temenni ederim” dedi.

Bem-Bir-Sen’in sendikacılık anlamında Türkiye’nin en tecrübeli uluslararası sendikası olduğuna vurgu yapan Turbay, “10 yıldır uluslararası arenada sendikal anlamda çalışmalar yürütmekteyiz. 60’a yakın ülke ile sendikal ikili işbirliği anlaşması gerçekleştirdik. Bunun sonucunda Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu’nu kurarak önemli bir atılım gerçekleştirdik” dedi.

Ülkeler arası bilgi, tecrübe paylaşımını amaçladıklarını ifade eden Genel Başkan Mürsel Turbay, “Dünyada önemli bir güç olmak için ICLM’yi önemsiyoruz. Gelecekte dünyayı yönetecek güç silah değil sadece ve sadece sivil toplum gücü olacaktır. Sivil toplum kuruluşları oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar dil, din, ırk ve etnik köken gözetmeksizin hiçbir ayrım yapmadan herkesi eşit görerek çalışmalar yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

Batılı güçlerin kurduğu uluslararası STK’lar bugün Müslüman ülkelerde istihbarat çalışmaları yaptığına dikkat çeken Turbay, “Müslümanların arasını bozacak faaliyetler içerisindedirler. BEM-BİR-SEN’in kurduğu Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) ise mazlum milletlerin ve Müslümanların güçlü sesi olması için çalışmalar yürütmekteyiz. Yapacağımız faaliyetlerle dünyada önemli bir güç olup Müslümanların sesini hâkim kılmak istiyoruz. İnanç değerlerimizden hiçbir şekilde ödün vermeden İslami bir anlayışla haklarımız savunuyoruz. İslamafobiyi körükleyen batılı devletleri her daim ikaz ediyoruz. Batının çifte standardını ortadan kaldırmak için güçlü olmalıyız. Bizler güçlerimizi birleştirirsek dünyada önemli bir kamuoyu oluştururuz. Batının ortaya attığı terörizm düşüncesi ikiyüzlülüktür. Her terör olayı için “mücahit, İslamik terör” ifadeleri kullanılmaktadır. Bu kabul edilemez. Çünkü terörün İslam’ı, Hristiyan’ı, Yahudi’si, Budist’i olmaz. Terör terördür. Kimden gelirse gelsin kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Mürsel Turbay yaptığı konuşmanın ardında sendika temsilcilerinin sorularını cevaplandırdı. Turbay ziyaretin anısına misafirlerine hediye takdiminde bulundu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.