Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Serkan ÖZATICI tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde görevli zabıta ekiplerine yapılan saldırıya ilişkin Zabıta Daire Başkanlığı önünde Zabıta çalışanları ile birlikte basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklaması metni aşağıdadır.

 

Bem-Bir-Sen olarak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı personellerine karşı, özel bir taşıma firmasının personelleri tarafından gerçekleştirilen sözlü ve fiziki saldırıyı kınıyoruz.

Gaziantep büyükşehir Belediyesi Terminaller ve Otoparklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak GAŞTİ’de (Gaziantep Şehirler Arası Terminal İşletmesi) görevlerini ifa eden Zabıta Ekiplerine ağaçlardan kopardıkları dallar ve kaldırımdan söktükleri kilit taşları ile saldıran bu kişiler, Mehmet Çomak ve Abdullah Yıldız isimli Zabıta Personellerini ağır derecede darp ettiler.

Karayolu Taşıma Kanunu ve Terminal Yönetmeliği’ne aykırı hareket ederek, taşımacılık yapan işletmelerin güzergâhı olan terminal karşısında illegal olarak indir bindir yapan özel bir firmaya ait araç sürücüsü Zabıta Personelleri tarafından kendisine yapılan sözlü ikazlara yanındaki şahıslarla birlikte sözlü ve fiziki saldırı ile karşılık vermişlerdir.

Saldırıda yaralanan Mehmet Çomak’ın kafasına 10 dikiş atılırken, başına aldığı taş darbeleri ile kafatasında meydana gelen çatlak dolayısıyla ağır yaralanan Abdullah Yıldız adlı Zabıta Personeli yaşadığı hayati tehlike nedeniyle Beyin Cerrahi Servisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde gözlem altına alınmıştır.

Bem-Bir-Sen olarak biz, “Zabıta sokakların insafına bırakılamaz.” diyoruz.

“Her gün 200 kanunu takip etmek zorunda olan zabıta, aldığı sorumluluk gereği görevini yerine getirirken hakaret, darp, yaralanma gibi durumlara maruz kalmaktadır. Zaman zaman da görevi başında bu sorumluluğu canıyla ödemektedir. Artık yaşanan bu olaylara dur deme vakti gelmiştir. Zabıta çalışanlarının koruma güvencesine ivedilikle kavuşturulması gerekmektedir.

Halkımızın, esnafımızın ve şehirlerimizin huzuru, refahı ve düzeni için görevini ifa ederken; bu elim olay sonucu yaralanan zabıta görevlisi çalışanlara yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin gerekli cezaları almaları için haklarında yasal süreç başlatılması ve sürecin caydırıcı bir sonuca ulaştırılmasının kamu vicdanı açısından kaçınılmaz olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz.

Memur-Sen Konfederasyonu ve Bem-Bir-Sen olarak Zabıta çalışanlarının her zaman yanlarında olduğumuzu ifade eder, bu tür olayların bir daha tekerrür etmemesini temenni ederiz.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.