Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Avrupa Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (CESI) üyesi sendika hukuk müşavirleri, işbirliği ağı oluşturma ve istişare toplantısının birincisi Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapıldı.

CESİ bünyesinde yeni oluşturulan hukuk uzmanları ağının ilk toplantısı, Türkiye başta olmak üzere İtalya, İspanya, Lüksemburg, Hollanda ve Almanya’dan katılan uzman hukukçularının bir araya gelmesiyle gerçekleşti. Toplantıya Bem-Bir-Sen’i temsilen Hukuk Müşavirlerimiz Fatih Maden ve Çağdaş Eminoğlu katıldı.

Toplantıda söz alan Hukuk Müşavirlerimiz Maden ve Eminoğlu AB ülkelerinde çalışanların maruz kaldığı ayrımcı, ırkçı ve faşist tutumların iş ahlakına ve hukukuna uymadığını dile getirdi. Oluşturulan Hukuk Danışmanları Ağı’nı olumlu bulduklarını belirten Bem-Bir-Sen Heyeti, “Bu tür toplantılar çalışanların sesini duyurup sorunlarına çözümler bulabilmek adına önemli gelişmelerdir” dediler.

Yapılan toplantıda üye sendikalar arasında iş hukuku alanında Avrupa hukuku hakkında düzenli bilgi alışverişi ve görüşmeler yapılmasını kolaylaştırmak için Aralık 2016’da Birbirinden daha iyi öğrenmek ve ortak üyelerin menfaatine yönelik olarak ortak eylemi koordine etmek amacıyla bu ağın oluşturulmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca, katılımcılar Avrupa Birliği tarafından 1999/70 / EC sayılı iş direktifini ve 2003/88 / EC sayılı AB çalışma süresini kendi ülkelerinde Avrupa Mahkemesi huzurundaki mevcut hukuka atıfta bulunarak ele aldı. 26 Kasım 2014’teki CJEU Mascolo yargısı ve 19 Nisan 2016 tarihli Dansk Industri kararının eşit muamele üzerindeki etkileri hakkında güvencesiz çalışma ile ilgili zorlukları tartışıldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.