Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102’NCİ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Tarihin eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biri olan ve Türk kahramanlık tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yılını kutlamanın onurunu yaşamaktayız.

Tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle temayüz etmiş milletimiz; her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Bu özelliğiyle hem esaret yüzü görmemiş, hem yaşadığı coğrafyada barış ve huzurun teminatı olmuş, hem de diğer mazlum milletlerin umudu olmuştur.

Çanakkale Zaferi milletimizin, birlik içinde olduğu müddetçe inancıyla, dayanışma duygusuyla, mücadele ruhuyla, her türlü tehlikeyi atlatabilecek iradeye sahip olduğunun ispatıdır.

Geçmişte olduğu gibi gelecekte de ulusal benliklerin, duyguların istediği olacaktır. Şüphesiz ki millet, en büyük gücünü imandan almaktadır. Çanakkale’de şahlanan ruh, milletimizin mayasını oluşturan ruhtur. Çanakkale ruhu dinin, imanın, vatanın, namusun, bayrağın, sevginin, hoşgörünün, hakka ve halka hizmet etmenin, kısaca bizi biz yapan değerlerin en zor şartlarda bile feda edilemeyeceğini ortaya koyan bir ruhtur. Kısaca köklü bir milletin, asil bir halkın bütün dünyayı şakına çeviren mücadelesidir Çanakkale.

İşgaller, ihanetler, insan ölümleri ve savaşlardan dolayı bir utanç yüzyılı olan 20. Yüzyıl mirasını 21. yüzyıla devretmiştir. İşte bize göre darbeden çok işgal girişimi olan 15 Temmuz, 21. Yüzyıla devredilen utançlardan biri olarak tarihe geçmiştir. 15 Temmuz 2016’yı ne kadar nefret ve utançla hatırlayacaksak milli ruhun yeniden şahlanmasını da yüzyıllarca gururla kalbimizde taşıyacağız.

Milli iradeye saldıranlara karşı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de ve Dumlupınar’da ne cevap verilmişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabın verilmesi milli ruhun henüz yok edilemediğini göstermiştir.

Milletimizin büyük bir kahramanlık destanına imza attığı, inancın, mücadelenin ve bağımsızlığın zaferinin tarihe altın harflerle yazıldığı Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.