Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

YİNE BEM-BİR-SEN HEP BEM-BİR-SEN YETKİDE 12. YILIMIZ KUTLU OLSUN…

  • BEM-BİR-SEN EN YAKIN RAKİP SENDİKAYA 45 BİN ÜYE FARK ATTI
  • RAKİP SENDİKALAR DÜŞTÜ, BEM-BİR-SEN YÜKSELDİ…
  • BEM-BİR-SEN, 2017 YILI YETKİ TESPİT SÜRECİNİ, 67 BİN 553 ÜYE SAYISI İLE YİNE BİRİNCİ OLARAK TAMAMLADI…

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı Kemalettin Sakin başkanlığında yapılan yetki tespit toplantısına Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper ve diğer sendikalardan temsilciler katıldı.

Toplantı sonrası açıklanan sonuçlara göre Bem-Bir-Sen 12’nci kez yerel yönetim hizmet kolunun yetkili sendikası oldu. 2017 yılı üye tespitlerinde 67 bin 553 üyesini tespitlere yansıtan Bem-Bir-Sen, en yakın rakibi Tüm-Bel-Sen’e 45 bin üye fark attı. Yetki tespit sonuçlarına göre Yerel Yönetim Hizmet Kolunda Bem-Bir-Sen’i, 22 bin 356 üye sayısıyla Tüm-Bel-Sen, 13 bin 974 üye ile Türk Yerel Hizmet Sen takip etti. Hizmet kolunun diğer sendikalarının üye sayıları ise Tüm Yerel-Sen 9 bin 962, Yerel Hak-Sen 84, Bağımsız Yerel Hizmet-Sen 81, Yerel Birlik Sen 51, Bel-Bir-Sen 35 şeklinde oluştu.

Bem-Bir-Sen hizmet kolunda örgütlü diğer 7 sendikanın toplam üyesinden 21 bin daha fazla üyesini tespitlere yansıtmış oldu. 67 bin 553 üyenin, 55 bin 492’si erkek, 12 bin 061’i ise kadın üyelerden oluştu. 2017 yılında yerel yönetim hizmet kolundaki örgütlenme oranı yüzde 91,7 olarak gerçekleşirken, 124 bin 871 yerel yönetim çalışanının, 114 bin 096 sendikalı olup, yüzde 59’u Da Bem-Bir-Sen üyesi olarak kayıtlara geçti.

“ÇALIŞKANLIK VE SAMİMİYET BAŞARIYI GETİRDİ”

Yerel yönetim çalışanlarının Bem-Bir-Sen’e göstermiş olduğu teveccühün, büyük Bem-Bir-Sen ailesinin azmi, çalışkanlığı ve samimiyeti ile başarıya dönüştüğünü dile getiren Bem-Bir-Sen Genel Başkan Mürsel Turbay, 12 yıldır üst üste yetkili sendika olmanın sendikal mücadelede küçümsenemeyecek bir başarı olduğunu kaydetti.

Turbay sözlerine şöyle devam etti: “Bem-Bir-Sen gerek kendi hizmet kolunda, gerekse sendikal hayatta, hem uluslararası hem de ulusal sendikacılık faaliyetleri noktasında öncü, güçlü ve model bir sendikadır. 40’ın üzerinde ülke ile imzaladığı eğitim iş birliği protokolleri ile uluslararası sendikacılıkta Avrupa Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (CESİ)’ye üye olan Bem-Bir-Sen, kurduğu Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) ile de uluslararası sendikacılıkta adından söz ettirmektedir. Bunda yerel yönetim çalışanlarının teveccühü, teşkilatımızın azmi, çalışkanlığı, üretkenliği ve vizyoner bakışı çok önemlidir. Bizler yetkili sendika sıfatı ile artan sorumluluğumuzun farkında olarak, sadece üyelerimizin hak ve menfaatlerini değil, sahamızda görev yapan tüm yerel yönetim çalışanlarının kazanımları üzerinde bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz. Bugün ulaşmış olduğumuz 67 bin 553 üyemiz Genel Merkezimizden Şube/ İl Başkanlarımıza, Temsilcilerimizden üyelerimize kadar teşkilatımızın tamamının özverili çalışmaları ile mümkün olmuştur. Kendilerine yürekten şükranlarımı sunuyor, 12. yetki yılımızın milletimize, yerel yönetim çalışanlarına ve tüm kamu çalışanlarına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.