Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

YİNE BEM-BİR-SEN HEP BEM-BİR-SEN YETKİDE 13. YILIMIZ KUTLU OLSUN…

BEM-BİR-SEN, 2018 YILI YETKİ TESPİT SÜRECİNİ, 69 BİN 633 ÜYE SAYISI İLE YİNE BİRİNCİ OLARAK TAMAMLADI…

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı Kemalettin Sakin başkanlığında yapılan yetki tespit toplantısına Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni SEVİNÇ ve Gürkan Alper ve diğer sendikalardan temsilciler katıldı.

Toplantı sonrası açıklanan sonuçlara göre Bem-Bir-Sen 13’nci kez yerel yönetim hizmet kolunun yetkili sendikası oldu. 2018 yılı üye tespitlerinde 69 bin 633 üyesini tespitlere yansıtan Bem-Bir-Sen, en yakın rakibi Tüm-Bel-Sen’e 50 bin üye fark attı. Yetki tespit sonuçlarına göre Yerel Yönetim Hizmet Kolunda 18 bin 794 üye sayısıyla Tüm-Bel-Sen, 14 bin 320 üye ile Türk Yerel Hizmet Sen takip etti. Hizmet kolunun diğer sendikalarının üye sayıları ise Tüm Yerel-Sen 10 bin 933, Yerel Hak-Sen 102, Bağımsız Yerel Hizmet-Sen 53, Bel-Bir-Sen 26 şeklinde oluştu.

Bem-Bir-Sen hizmet kolunda örgütlü diğer 6 sendikanın toplam üyesinden 25 bin daha fazla üyesini tespitlere yansıtmış oldu. 69 bin 633 üyenin, 57 bin 123’ü erkek, 12 bin 510’u ise kadın üyelerden oluştu. 2018 yılında yerel yönetim hizmet kolundaki 124 bin 980 yerel yönetim çalışanının, 113 bin 861’i sendikalıdır.

“ÇALIŞKANLIK VE SAMİMİYET BAŞARIYI GETİRDİ”

Yerel yönetim çalışanlarının Bem-Bir-Sen’e göstermiş olduğu teveccühün, büyük Bem-Bir-Sen ailesinin azmi, çalışkanlığı ve samimiyeti ile başarıya dönüştüğünü dile getiren Bem-Bir-Sen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, 13 yıldır üst üste yetkili sendika olmanın sendikal mücadelede küçümsenemeyecek bir başarı olduğunu kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bem-Bir-Sen gerek kendi hizmet kolunda, gerekse sendikal hayatta, hem uluslararası hem de ulusal sendikacılık faaliyetleri noktasında öncü, güçlü ve model bir sendikadır. Bem-Bir-Sen, kurduğu Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) ile de uluslararası sendikacılıkta adından söz ettirmektedir. Bunda yerel yönetim çalışanlarının teveccühü, teşkilatımızın azmi, çalışkanlığı, üretkenliği ve vizyoner bakışı çok önemlidir. Bizler yetkili sendika sıfatı ile artan sorumluluğumuzun farkında olarak, sadece üyelerimizin hak ve menfaatlerini değil, sahamızda görev yapan tüm yerel yönetim çalışanlarının kazanımları üzerinde bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz. Bugün ulaşmış olduğumuz 69 bin 633 üyemiz Genel Merkezimizden Şube/ İl Başkanlarımıza, Temsilcilerimizden üyelerimize kadar teşkilatımızın tamamının özverili çalışmaları ile mümkün olmuştur. Kendilerine yürekten şükranlarımı sunuyor, 13. yetki yılımızın milletimize, yerel yönetim çalışanlarına ve tüm kamu çalışanlarına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.”

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.