Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen ve ICLM Genel Başkanı Mürsel Turbay, mübarek Ramazan ayının başlamasına ilişkin bir mesaj yayınladı.

Turbay, mesajında şu ifadelere yer verdi: “On bir ayın sultanı Ramazan’a bizi yeniden kavuşturan Rabbimize hamd olsun. İslam ümmeti olarak mazlumlara ve masumlara yeterince sahip çıkamamanın, emaneti yeterince sahiplenememenin acziyetini ve vicdan azabını yaşadığımız şu günlerde, Rabbimizin merhametine ve affına kapı aralayan mübarek Ramazan ayı yine imdadımıza yetişti. Bütün dünyada Müslümanların zulüm ve katliamlara maruz kaldığı bir yılı daha geride bıraktık.

Zalimlere olan öfkemiz buğz etme aşamasından öteye geçemedi maalesef. Oluk oluk Müslüman kanı akarken, İslam ülkelerinin yönetimlerinin akıl almaz tavrı, mazlumların umutlarını tüketirken zalimlerin zulmüne cesaret kattı. Zalimleri, katilleri Rabbimize şikâyet edeceğiz elbette ama onların zulmüne ortak olan, katliamlarına göz yuman kendi dindaşlarımızı da bu şikâyete konu edeceğiz. Her ne kadar dünyanın en çok insani yardım yapan ülkesi ve milleti olsak da görüyoruz ki henüz zalimin elini kırmaya muvaffak değiliz. Öyleyse durmaya, kendimizi oyalamaya, vicdanımızı kendimizin bile inanmadığı gerekçelerle susturmaya hakkımız yok. Daha çok çalışmak, daha güçlü olmak, yeryüzünde adaletin ve vekâletin temsilcisi olmak için çaba harcamak zorundayız

Müslümanlar olarak bilmeliyiz ki; kulluğumuz yetmez kurtuluşa. Bizi ancak bir yetimin duası kurtarır. Bu mübarek Ramazan ayında yetimlerin ve mazlumların dualarına mazhar olmayı Rabbimiz nasip etsin bize. Hakk’ın haykıran sesi, vicdanın nefesi olmaya mazhar kılsın bizi. Bu vesileyle bütün Müslümanların mübarek Ramazan ayını en güzel biçimde geçirmelerini temenni ediyor, bütün ümmetin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.