Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen), 25 Eylül 1 Ekim İtfaiye haftasını Tevfik İleri Ortaokulu’nda gerçekleştirdiği yangın tatbikatıyla kutladı. Ankara itfaiyesinin eğitim amirleri tarafından yaklaşık 900 öğrenci ile yapılan yangın tatbikatı öncesi basına konuşan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, yangınla mücadelenin sadece itfaiye teşkilatının değil bütün toplum bireylerinin sorumluluğunda olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “303 yıllık bir teşkilat olan itfaiyemizin kuruluş yıldönümünü kutlamak için buradayız. İtfaiye teşkilatımız, toplumsal hayatımızın sorunsuz işleyişinde önemli bir yer tutuyor. Kahraman itfaiyecilerimiz, başta yangınla mücadele olmak üzere trafik kazaları, deprem, sel ve buna benzer afetlerde insanımızın imdadına yetişen, ölümle burun buruna çalışarak insanlarımızın hayatını kurtaran kutsal bir görev yapıyorlar. Yangınla ve diğer afetlerle mücadele elbette tek başına itfaiye çalışanlarımızın sorumluluğunda değildir. Toplum bireyleri olarak hepimizin, kazaları ve afetleri önlemek için belirli kurallara uymamız ve sorumlu davranmamız gerekiyor. İtfaiye teşkilatımız bir taraftan afetlerle mücadele ederken, diğer taraftan da toplum bireylerini eğitici, bilinçlendirici faaliyetler yürütmektedir. İtfaiye çalışanlarımızın bugün burada yapacakları yangın söndürme gösterisi de böyle bir eğitim faaliyetinin parçasıdır.”

 

İTFAİYECİLERİMİZ “HAKK’A HİZMET HALKA HİZMETTİR” ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORLAR

“Bugün burada yapacağımız yangın söndürme etkinliğinin, fedakar itfaiye çalışanlarımızın hangi zor şartlar altında görev yaptıklarını anlamamız açısından küçük bir farkındalık oluşturacağını düşünüyoruz.” diyen Turbay, “Bütün itfaiye teşkilatımızın “Hakk’a hizmet, halka hizmettir” anlayışıyla görev yaptığına inanıyoruz. İtfaiyecilerimizin “Bir canı kurtarmak, bütün insanlığı kurtarmak gibidir” düsturuyla hareket ettiğini, şartları zorlayarak kendi canını tehlikeye atma pahasına insanımızın canını kurtarmak için büyük fedakarlıklar yaptıklarına şahit oluyoruz. Bu açıdan bakıldığında, itfaiye çalışanlarımızın aldıkları her kuruş paranın temiz ve helal bir kazanç olduğunda şüphe yok. Kahraman ve fedakar itfaiye çalışanlarımızın kazanımlarını artırma konusunda da Bem-Bir-Sen olarak her türlü çabayı sarf ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İTFAİYECİ OLDU, YANGIN SÖNDÜRDÜ

Ankara Cebeci’de yer alan Tevfik İleri Ortaokulu öğrencilerinden bazıları, Ankara İtfaiyesi tarafından getirilen itfaiye elbiselerini giyerek yangın tatbikatında rol aldı. Gazyağı dökülerek yakılan yangın tavalarını önce Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay söndürdü. Daha sonra itfaiye kıyafeti giyen okul öğrencileri itfaiye eğitmenleri eşliğinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdi. 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.