Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından 3 kafile halinde gerçekleştirilen “Kudüs Buluşması” Programı’na 300’e yakın Şube/İl Yönetimin Kurulu Üyesi katılım sağladı.

Müslümanların ilk kıblesi, fazilette üçüncü mukaddes mescidi, Peygamber Efendimiz’in Miracının başlangıç noktasını, Peygamberlere imam olup namaz kıldırdığı Mescid-i Aksa ‘yı ve Semavî dinlerin kutsal mekânlarını barındıran, on binlerce Peygamberin metfun olduğu, son dört asrı Osmanlı İdaresinde olmak üzere 12 asır Müslümanların hâkimiyetinde kalan kadim şehir Kudüs-ü Şerif’i Bem-Bir-Sen ailesi yalnız bırakmadı.

İlk kafilesi 11 Mart’ta gerçekleşen programın ikinci ve üçüncü kafileleri 21 Nisan ve 6 Mayıs’ta gerçekleşti. Program kapsamında tarihi Osmanlı liman kenti Yafa ziyaret edildi. Daha sonra Hz. Musa’nın makamı, Lut Gölü, El Halil ve Kadim Şehir Kudüs ziyaret edildi.

“İslam beldeleri ayağa kalksın istiyorsak Kudüs’e sahip çıkılmalıdır”

Bağdat’taki kanın, Halep’teki yangının nedeni Kudüs

 “Kudüs’e, Allah’ın mübarek kıldığı beldeye sahip çıkamadığımız için Müslümanlar, haçlıların elinde bu yüzden oyuncak haline getirilmeye çalışılmaktadır. Susmak Müslümana yakışmaz. Biz kutlu bir dinin mensupları değil miyiz? Her fırsatta ve yüksek sesle dile getiriyoruz; Şarkiyatçıların Ortadoğu olarak tanımladıkları bölge, 100 yıl öncesine kadar Osmanlı bölgesi idi ve burada İslam’ın esenliği hâkimdi. İngilizlerin Kudüs’ü işgaliyle Siyonistlere teslim etmesi sonucu huzurun bağrında çıban çıktı. Bölgedeki tüm ülkelerde kavga, kan ve gözyaşı varken Siyonist İsrail’in bu kadar rahat olması nasıl izah edilir? Bu gerçeği görememek, anlayamamak sadece ağıt yaktırır Müslümana! Bağdat’taki kan dursun, Halep’teki yangın sönsün, İslam beldeleri ayağa kalksın istiyorsak Kudüs’e sahip çıkılmalıdır.

“Ümmetin Birliği İçin Din Kardeşlerimizle Bir Olmalıyız”

Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç yaptığı konuşmada, “Ümmetin yeryüzündeki bütün mücadelesinde Kudüs ümmetin bir simgesidir. Ümmetin birliği için din kardeşlerimizle bir olmadıkça yeryüzümüz kolay kurtulmayacaktır” dedi.

“Sefer Bizden Zafer Allah’tan”

Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı yaptığı konuşmada, “Bugün ilklerin sendikası Bem-Bir-Sen’in tarihi bir toplantısını daha gerçekleştiriyoruz. Biz ALLAH için sefere çıktık. Sefer bizden zafer ALLAH’tan. Bu toplantımız rastgele düzenlenmiş bir program değildir. Amacımız esaret altındaki ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı, Filistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmamak. Siyonist İsrail’e meydanın boş olmadığını  göstermektir” dedi.

“KUDÜS DİRENİŞİ” FOTOĞRAFÇISINA ÖDÜLÜ KUDÜS’DE TAKDİM EDİLDİ

Kudüs Direnişinin yürekli ismi F.El Cüneydi’nin İsrail askerleri tarafından gözaltına alınmasını fotoğraflayan ve Bem-Bir-Sen İbrahim KERESTECİ Basın Ödülleri töreninde “Yılın Fotoğrafçısı” ödülüne layık görülen W.Hashlamun’a ödülünü Genel Başkan Yardımcılarımız Medeni SEVİNÇ ve Recayi KARSLI Kudüs’de takdim etti.

Temennimiz, İslam dünyasındaki uyanış ve direniş hareketlerinin güç kazanması, bu kutsal mekânların tekrar Allah’ın kendilerinden razı olduğu salih kulların eline geçmesidir. İşte o zaman biz Müslümanların yeni bir miracı olacaktır.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.