Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“SABRIMIZI TEST EDEN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DE SONU GELECEKTİR”

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Başkanlar Kurulu Toplantısı Ürdün’ün başkenti Amman’da gerçekleştirildi. Başkanlar Kurulu’nun ardından Kudüs’e geçen heyet, Mescid-i Aksa’da öğle namazının ardından başta İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden 30’u polis 38 şehid ile Halep, Suriye ve Filistin’de şehid edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Cenaze namazı sonrası bir açıklama yapan BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısına sert tepki gösterdi. Türkiye’nin birliğini, dirliğini kimsenin bozamayacağının altını çizen Turbay, PKK terör örgütünün ve onun uzantılarının son çırpınışları olduğunu söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Şehid olan polislerimize  Yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve metanet diliyoruz. Hain bir darbe girişimini bertaraf eden Türk Milleti bu tür saldırılara asla pabuç bırakmaz. Bu milletin şanlı tarihinde hepsi birer kahraman olarak yerlerini almıştır. Yapılan bu hain saldırılar sadece polislerimize yönelik değil, tüm milletimize yapılmış bir saldırıdır. Sabrımızı test eden PKK terör örgütünün de sonu mutlaka gelecektir. Yeniden ülke gündeminin ilk sırasına oturan terör karşısında, ülke olarak topyekûn tepki vererek, birlik ve beraberliğimizin daha da perçinleştiğini teröre destek verenlere gösterme vakti gelmiştir.”

Halep, Suriye ve Filistin’de Müslümanlara yapılan zulüm ve katliamlara karşı, Uluslararası kuruluşların ses çıkartmadığına vurgu yapan Turbay, “ABD’de, İngiltere’de, Fransa’da, Almanya’da tekbir bomba patladığında dünyayı ayağa kaldıranlar konu Müslümanlar olduğunda niçin susuyorlar? Kuşatma ve yoğun saldırı altında olan ve hiçbir insani yardım malzemesinin girmesine izin verilmeyen Halep’te tam anlamıyla insanlık adına Türkmenler katlediliyor, bir dram yaşıyor” şeklinde konuştu. BEM-BİR-SEN Heyeti daha sonra akşam namazının ardından Mevlid Kandili münasebetiyle şehidler için Kur’an-ı Kerim okuyarak, dua ettiler.

BEM-BİR-SEN MEVLİD KANDİLİ’Nİ MESCİD-İ AKSA’DA İDRAK ETTİ

Ürdün’ün başkenti Amman’da ve Kudüs’te Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştiren Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN), Peygamber Efendimiz Hz. MUHAMMED (SAV)’in doğumunun yıldönümü olan Mevlid Kandilini Kudüs’te Mescid-i Aksa’da idrak etti. Bem-Bir-Sen Şube/İl Başkanlarının katılımıyla yapılan kandil programı ilk mescidimiz olan Kıble Mescidimiz Mescid-i Aksa’nın içinde yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak başlanan programda, salavatlar getirildi. Mevlid-i şerif okundu. Ümmeti Muhammed için, Filistin’de, Halep’te, Suriye’de Arakan’da, zulme uğrayan müslüman için dualar edildi. Başta 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucu şehid olanlar olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaşanan terör olayları soncunda şehid olan güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımız için dualar edildi.

MESCİD-İ AKSA MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkan Mürsel Turbay başkanlığındaki Bem-Bir-Sen Heyeti Mescid-i Aksa Müdürü Ömer El-Kisvani’yi ziyaret etti. Yapılan ziyarete konuşan Genel Başkan Turbay, Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı ne olursa olsun sahipsiz bırakmayacaklarını belirterek, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da ezanı susturmaya çalışan Siyonist İsrail’i buradan lanetliyoruz” dedi. Mescid-i Aksa Müdürü Ömer El-Kisvani de “Sizleri görmek bizleri için büyük bir destektir. Artık yalnız olmadığımız anladık. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Filistin’de Kudüs’te ezanı herkes dinleyecektir. Ne pahasına olursa olsun mücadelemiz devam edecekti” şeklinde konuştu. Genel Başkan Turbay ziyaretin anısına Mescid-i Aksa Müdürü Ömer El-Kisvani’ye Bem-Bir-Sen çinisi takdim etti.

PEYGAMBERLERİN, EVLİYALARIN MAKAMLARI ve TÜRK ŞEHTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

Ürdün ve Kudüs’ü kapsayan Başkanlar Kurulu Toplantısı kapsamında, Bem-Bir-Sen Heyeti peygamberlerin, evliyaların makamlarını ve Ürdün’de bulunan Türk Şehidliğini ziyaret etti. Filistin’in Eriha şehrinde bulunan Hz. Musa makamı, El Halil şehrindeki Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup’un kabirleri, Selman-ı Farisive Rabiatül Adeviyye’nin kabirleri başta olmak üzere birçok yer ziyaret edilerek dualar edildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.