Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, Pakistan Emek Federasyonu’nun (PLF) davetlisi olarak gittiği Pakistan’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

PENCAP EYALETİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

Turbay ve Karslı, Pakistan Pencap Eyaleti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Rafa Ashfag Sarwar ile görüştü.

Çalışma hayatına ilişkin fikri alış verişinde bulunan heyetler, Sosyal Güvenlik, emeklilik, ucuz işçilik, taşeronlaşma, özelleştirme, kısa süreli ve uzun dönemli sözleşmeler üzerine görüşlerini ortaya koydu. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu’nun (ICLM) önemi hakkında bilgilendirmede bulundu.

ICLM’in Müslüman devletler için çok önemli bir üst kuruluş olduğuna dikkat çeken Turbay, “ICLM ile Müslümanlar daha gür sesle haklarını arayabilecektir. Dünya genelinde tüm Müslümanların söz sahibi olacağı, sorunlarını daha net ortaya koyacağı ICLM önemli bir görev üstlenmektedir. Devletlerin bu kuruluşa destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Turbay, Pakistan’lı işçilerin sorunlarını dile getirerek, problemlerin giderilmesini yönünde talepte bulundu. Kısa süreli iş sözleşmeleri ve özelleştirmeden duyulan rahatsızlığı dile getiren Genel Başkan Mürsel Turbay, sorunların sendikalar ve devlet arasındaki sosyal diyalogla çözüleceğine vurgu yaparak, “Sendikalar işveren, iş gören arasında bir barış köprüsü vazifesi görmektedir. Üretimden çalışanlara gerekli payla verilmelidir. Biz ICLM olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Rafa Ashfag Sarwar ise ICLM’nin önemli bir boşluğu dolduracağına inandıklarını belirterek, “Söylediklerinizi çok önemli buluyorum. Yaptıklarınızı ve yapacaklarınız destekliyoruz. Türkiye’nin öncülüğünde olması da ayrı bir önem arz etmektedir. Sizleri tebrik ediyor. Başarılar dilerim” şeklinde konuştu. Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı ziyaretin anısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Rafa Ashfag Sarwar’a Kur’an-ı Kerim hediye etti.

PAKİSTAN İSLAMABAD BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

Pakistan İslamabad Belediye Başkan Vekili Muhammad Azam Khan ile Belediye Başkan Yardımcısı Chaudhary Riffat Javed ile bir araya gelindi. Yapılan görüşmede Türkiye’ye gelerek belediyecilik anlamında yapılan çalışmaları yerinde görmek istediklerini belirten Pakistanlı belediyeciler, Türkiye’deki deneyimlerden yararlanmak istediklerini ifade ettiler.

Genel Başkan Mürsel Turbay, Türkiye ve Pakistan’lı belediyecileri Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirterek, deneyim paylaşım programı kapsamında Türkiye’deki başarı öyküsü olan büyükşehir belediyelerini ziyaret ettirebileceklerini belirtti.

C.D.A MAZDOOR SENDİKASI ile PLF SENDİKASI ZİYARET EDİLDİ

Bem-Bir-Sen Heyeti C.D.A Mazdoor Sendikası, PLF Sendikasını ziyaret etti. C.D.A Mazdoor Sendikası Genel Başkanı Muhammad Yaseen ve PLF Sendikası Genel Başkanı Asif F. Verdag ile bir araya gelen Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, ICLM üyelik sertifikalarını takdim etti.

KHUBAİB VAKFI İle TÜRKİYE MAARİF VAKFI ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, Pakistan’daki ziyaretler, kapsamında, yetimlerin hafızlık eğitimi aldığı Pakistan KHUBAİB Vakfı’nı ziyaret etti.

Vakıf Başkanı Nadeem Ahmed Khan ve Başkan Yardımcısı Abdul Hafcez ile görüşen, Turbay ve Karslı vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bem-Bir-Sen Heyeti son olarak Türkiye Maarif Vakfı Pakistan Sorumlusu Abdullah Oğuz, Türkiye Maarif Vakfı Asya Pasifik Sorumlusu Harun Küçükaladağlı ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Genel Başkan Turbay, vakıf faaliyetlerinde Türkiye Maarif Vakfı Pakistan Sorumlusu Abdullah Oğuz başarılar diledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.