Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Antalya’da yapıldı. Bem-Bir-Sen’in Türkiye genelindeki il ve şube yönetimlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, büyük bir coşku ile gerçekleşti.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcıları Levent Uslu, Medeni Sevinç, Gürkan Alper ve Recayi Karslı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Bem-Bir-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’na Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Kemalettin Sakin, Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven ve sendika mensupları iştirak etti. İstiklal Marşı ve Bem-Bir-Sen İstanbul 3 No’lu (İETT) Şube Başkan Yardımcısı Ali Aslan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, sendika tanıtım filmi, 15 Temmuz hain darbe girişimini ilişkin hazırlanan Belgesel katılımcılara izletildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Mürsel Turbay, milletine emek veren, vatanı için alın teri döken bireyler olarak, son 6 yıldır önceliklerin bir hayli değişti belirtti. Turbay, “Çalışmaktan, kazanmaktan, geçim derdinden ziyade kendimizi millet olarak bir var olma yok olma mücadelesinin ortasında bulduk. Ve bu mücadele süreci bugün daha da şiddetlenerek devam ediyor maalesef. 100 yıl önce bizi tarih sahnesinden silmeye azmeden haçlı artıkları, o gün can çekişir halde bıraktıkları bir milletin bugün yeniden dirilişi karşısında ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar” dedi.

Çanakkale ruhuna da değinen Turbay, Çanakkale’de 15 yaşındaki gençlerin bir daha geri dönmemek üzere, toy düğüne koşar gibi cepheye koştuğunu, şehadet şerbetini içtiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da da kahraman gençlerimiz vardı. Onlar da tıpkı Çanakkale’de şehadete koşan 15 yaşındaki gençler gibi, sokaklara, meydanlara koştu. Tankların önünde adeta etten duvar ördü ve hain, alçak darbecilere ‘dur’ dedi. Ben 15 Temmuz şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm gençlerimizden  Allah razı olsun.”

“Batı, her geçen gün daha da hırçınlaşıyor”

Özellikle son 6 yıldan bu tarafa çevrede bir ölüm koridoru inşa ederek hayat damarlarını kesmeye uğraşan sömürgeci batının, çıraklarının beceremediği işi şimdilerde bizzat kendisinin yürütmeye çalıştığını aktaran Turbay şöyle konuştu: “Sayıları milyona yaklaşan masumların kanlarıyla bizi boğmaya çalışan kan emici vahşi batı, her geçen gün daha da hırçınlaşıyor ve saldırganlaşıyor. Maskesi düşüp vahşi yüzü beliren batı çok iyi biliyor ki, bu azgınlığın sonu kendisi için kahredici bir çöküş olacak. İşte bu yüzdendir ki dünya insanlığının iliğini sömürerek kurduğu vahşet saltanatının bitmemesi için kan döküyor, öldürüyor ve öldürtüyor. Velhasıl cibilliyetini gereğini yapıyor. Şimdiki meselemiz her ne kadar batının zulmünü engellemeye çalışmak olsa da, esas üzerinde durmamız gereken konu, bu saldırılar karşısında bizim ne yaptığımız ve ne yapacağımız konusudur.”

Suriye’de, Irak’ta, Bosna’da, Somali’de, bütün İslam coğrafyalarında ekmek bekleyen masum çocuklar için de çalışmak, üretmek zorunda olduklarını sözlerine ekleyen Turbay, “Ekmeğimizi büyütürken daha fazla doymayı değil, daha fazla paylaşmayı amaç edinmek durumundayız. Emeğin mücadelesini verirken daha fazla kazanmanın değil, kazandıklarıyla ümmete kazandırmanın şuuruyla hareket etmek durumundayız. ‘Bütün Müminler kardeştir’ ayetinin gereği, dünyadaki bütün kardeşlerimizin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarımız bilmek. Bir taraftan zulme direnirken, bir taraftan da mazlumun ayağa kalkmasını, hakkına sahip çıkmasını sağlamak zorundayız. Birlik olmadan dirlik göremeyiz” diye konuştu.

“Ümmetin kurtuluşu için yeni bir milat olacaktır”

Referandum sürecini de değinen Turbay, “Ülkemizin bekası, varlık yokluk mücadelesinde çok önemli aşamalardan birisi. 60 yıldan bu tarafa darbe süreçleriyle milli iradenin ayaklarına vurdukları vesayet prangasının son halkasının kırılma mücadelesi. Ya prangalarımızdan kurtulup ümmetin dualarıyla doludizgin geleceğimize yürüyeceğiz, ya da vahşet medeniyetinin sömürgesi altında sözüm ona terbiye edilmeye ve sömürülmeye devam edeceğiz. Bu önemli referandum sürecinde ülke olarak neyin kararını vereceğimiz çok iyi anlamak ve anlatmak zorundayız. Kişisel meselelerimizi bir kenara bırakıp, özelde ülkemizin, genelde ise bütün ümmetin geleceği için çaba harcamak durumundayız. Tercihimizin ne olacağını, düşman oklarının yönü yeterince belirliyor kanaatindeyim. Şu Almanya’ya, Hollanda’ya, bilumum terör örgütlerine hamilik yapan Belçika ve İsviçre’ye bakınca, hakkımızda hangi tercihin hayırlı hangisinin hayırsız olduğunu daha net görüyoruz. İnanıyorum ki milletimizin kararı, hem ülkemizin hem de ümmetin kurtuluşu için yeni bir milat olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Programda konuşan Kamu Denetçiliği Kurumu (OMBUDSMANLIK) Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Avrupa Birliği’nin bugüne kadar hiçbir sorunu çözmediğini belirterek, Avrupa’nın kurduğu sistemin çözüm değil, adeta sorun üretmek üzere kurgulandığını söyledi. Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın Türk toprağı sayılan büyükelçilik binasına alınmadığını kaydeden Malkoç, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, atlarıyla, itleriyle saldırdılar. Bu aziz millet 15 Temmuz’da tankların karşısına dikildi. Sizin atınızdan, itinizden mi korkacak? Siz bizi ne zannediyorsunuz?” diye konuştu.

Şeref Malkoç’un kürsüde konuştuğu sırada telefonu çaldı. Özür dileyerek telefona bakan Malkoç, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun aradığını ifade etti. Bunun üzerine salondaki BEM-BİR-SEN Şube ve İl başkanlarıyla yönetim kurulu üyeleri Süleyman Soylu’yu coşkulu bir şekilde alkışlayarak tezahüratta bulundu.  Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç konuşmasının son bölümünde, BEM-BİR-SEN teşkilatından gelen soruları cevaplandırdı.

Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven ise yaptığı selamlama konuşmasında Bem-Bir-Sen’i yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ederek başarılar diledi. Programa katılan Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Kemalettin Sakin, İtfaiye ve Zabıta yönetmelikleri, değişen mevzuat hakkında bilgilendirme yaptı. Programın son bölümünde IKRATECH Yazılım Firması Yöneticileri Aydın Güvenç ile Ümit Çayıroğlu tarafından sendikanın yeni teşkilat yazılımını, şube-il başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine anlattı.

 

 

 

 

 

BEM-BİR-SEN KOMİSYON TOPLANTILARI YAPILDI

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın ikinci bölümünde Genel Başkan Yardımcıları Birim toplantıları yapılarak, hedefler belirlendi, şube ve il yönetimlerinin soruları yanıtlandı. Genel Merkez yöneticilerinin başkanlık ettiği komisyonlar 5 ayrı salonda gerçekleşti. Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantıları kapsamında Şube ve İl Başkanları ile buluştu. Yapılan toplantıda sendikal konular başta olmak üzere, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantıları kapsamında şube ve il sekreterleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Uslu, Şube ve il sekreterlerinin sorularını yanıtladı.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, şube ve il teşkilatlanma sekreterleri ile bir araya geldi. Sendikaların teşkilat yapısını ele alan Sevinç, teşkilatçılıkta dikkat edilmesi gereken hususlar ile sendikal örgütlenmenin önündeki engeller konusunda şube temsilcileri ile görüş alış verişinde bulundu. Sendika yeni teşkilat yazılımı hakkında katılımcıları bilgilendiren Sevinç, kurumsal aidiyet bilincinin önemine değinerek, Şube ve İl yönetimlerinin görev, işbölümü, koordineli çalışma disiplini değerlendirildi.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper, Şube-İl İdari ve Mali Sekreterleri ile komisyon toplantısı yaptı. Sendika olarak idari ve mali konularda bilgiler veren Alper, değişen mevzuat, yönetmelik ve OHAL süreci ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı ise Şube ve İl Eğitim, Basın ve Toplu sözleşmeden sorumlu sekreterleri ile komisyon toplantısında bir araya geldi. Eğitim seminerlerinin önemine vurgu yapan Karslı, sendikal konuların ve yeni gelişmelerin, modern sendikacılık yöntemlerinin ancak eğitimler sayesinde olabileceğine vurgu yaptı. Toplu sözleşme taleplerine ilişkin uyarılarda bulunan Karslı, 2017 Ağustos ayında yapılacak Toplu Sözleşme görüşmelerinde yerel yönetimlerin sorunlarını, taleplerini en iyi şekilde masaya koyacaklarını ifade etti.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.