Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Başkanlar Kurulu Toplantısı Ürdün’ün başkenti Amman’da ve Kudüs’te gerçekleştirildi. Bem-Bir-Sen Şube/İl Başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, “Müslümanların ilk kıblesi ve fazilette üçüncü mukaddes mescidinin, Peygamber Efendimiz’in Miracının başlangıç noktasının, Peygamberlere imam olup namaz kıldırdığı Mescidi Aksa’nın bulunduğu, Semavî dinlerin kutsal mekânlarını barındıran, on binlerce Peygamberin metfun olduğu, son dört asrı Osmanlı İdaresinde olmak üzere 12 asır Müslümanların hâkimiyetinde kalan Kudüs-ü Şerif’e ayak basacak olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Temennimiz, İslam dünyasındaki uyanış ve direniş hareketlerinin güç kazanması, bu kutsal mekânların tekrar Allah’ın kendilerinden razı olduğu salih kulların eline geçmesidir. İşte o zaman biz Müslümanların yeni bir miracı olacaktır.

Bağdat’taki kanın, Halep’teki yangının nedeninin Kudüs olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Turbay, “Kudüs’e, Allah’ın mübarek kıldığı beldeye sahip çıkamadığımız için Müslümanlar, haçlıların elinde bu yüzden oyuncak haline getirilmeye çalışılmaktadır. Susmak Müslümana yakışmaz. Biz kutlu bir dinin mensupları değil miyiz? Her fırsatta ve yüksek sesle dile getiriyoruz; Şarkiyatçıların Ortadoğu olarak tanımladıkları bölge, 100 yıl öncesine kadar Osmanlı bölgesi idi ve burada İslam’ın esenliği hâkimdi. İngilizlerin Kudüs’ü işgaliyle Siyonistlere teslim etmesi sonucu huzurun bağrında çıban çıktı. Bölgedeki tüm ülkelerde kavga, kan ve gözyaşı varken Siyonist İsrail’in bu kadar rahat olması nasıl izah edilir? Bu gerçeği görememek, anlayamamak sadece ağıt yaktırır Müslümana! Bağdat’taki kan dursun, Halep’teki yangın sönsün, İslam beldeleri ayağa kalksın istiyorsak Kudüs’e sahip çıkılmalıdır.

“Bugünlerde Siyonist İsrail’in işgal ettiği İslam topraklarında ezanı yasaklanma girişimini ibretle ve bir o kadar öfkeyle izlemekteyiz” diyen Turbay,  “Ezan, kâfirin yüreğine korkudur. Onun içindir ki İsrail, “gürültü kirliliği” bahanesiyle Kudüs’te ezanı yasaklamak istiyor. Ancak, şu bilinmelidir ki, İslam topraklarında ezanı susturmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bir zamanlar Bosna’da, Srebrenitsa’da Çeçenistan’da nasıl ki insanlık ölmüştü ise, şu anda yine insanlık ölüyor; Irak’ta, Yemen’de, Suriye’de Myanmar’da ve mazlumun olduğu her yerde insanlık için okunuyor salâlar. Halep demek, Ankara demek. Halep demek, İstanbul demek. Halep demek, Trabzon demek, Konya demek… Kısaca Halep demek, Anadolu demektir.

Halep’te yaşanan katliamlara değine Genel Başkan Mürsel Turbay, “Halep’in yaşadıklarını zamanı geldiğinde Şam’a, Kahire’ye, Tahran’a, İstanbul’a da yaşatacakları unutulmadan harekete geçilmesinin zamanı gelmiştir. Muhaliflerin kontrolünde ve kuşatma altındaki Suriye’nin Halep kentinin doğusunda zor koşullarda yaşam mücadelesi veren, on binlerce kişiden biri olan 7 yaşındaki Bana Alabed isimli kız çocuğunun bombardıman altındayken sarf ettiği ‘bu akşam bir evimiz yok’ sözleri halen daha kulaklarımızda yankılanmaktadır. Halep’in bugün ilaç, yiyecek, giyecek gibi insanî yardıma, Türkiye’ye ihtiyacı bulunmaktadır. İnsanlığımız, kanımız ve inancımız için Roma’nın, Moğolların, Haçlıların yok olmasının intikamını Halep’le almak isteyenlere son kalelerimizi yıktırmayalım. Büyük Türk Milletine seslenmek istiyorum; Akan kan kırmızı, paranın rengi yeşil, petrol siyah, hayaller ise Amerikan rüyası. İşin özeti budur. Mazlumların gözyaşı sel olurken, bize nefes almak yok, gülmek yok. Aksi taktirde o bombaların altında şehit olanların bedduasının kılıç gibi ensemizde olacağını unutmayalım. Hukuksuz saldırıların durması için buradan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nu acilen göreve davet ediyoruz. “Zulme rıza zulümdür!” diye haykırabilenlerden yana bir irademiz, bir şuurlu duruşumuz olması ümidiyle tüm Müslümanlığı Kudüs’teki Ayşe Teyze olmaya davet ediyorum.

Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç yaptığı konuşmada, “Ümmetin yeryüzündeki bütün mücadelesinde Kudüs ümmetin bir simgesidir. Ümmetin birliği için din kardeşlerimizle bir olmadıkça yeryüzümüz kolay kurtulmayacaktır” dedi. Teşkilat çalışmaları kapsamında Türkiye’nin yüzde 50’sinde kurumlara ve üyelere ziyaretlerde bulunduklarını belirten Sevinç, “15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bizlerde teşkilat olarak daha titiz çalışmalar yapmalıyız. Üye güncellemelerimizi hızlıca gerçekleştirelim sendikamızı daha güçlü bir teşkilat yapısıyla yarınlara taşıyalım. Türkiye’de ilkleri yaptığımız gibi dünyada da ilk olarak sendikamız Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM)’nu kurdu ve büyütmeye devam ediyor. Bu konfederasyon hepimizin ortak gücü ve ümmetin de ortak bilinci olacaktır” şeklinde konuştu.

KHK’lar sonucunda belediyelerden ve il özel idarelerinden atılan kamu çalışanlarıyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper, açığa alma ve atılmalar sonucu yapılacak hukuki işlemler ile ilgili bilgi verdi. “Biz hiç kimseyi ne mutlak suçlu ne de mutlak masum olarak görüyoruz. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde, adil eşit bir şekilde araştırılmasını istiyoruz” diyen Alper, “İtfaiye ve zabıta çalışanların derece ilerlemesi ile ilgili belediyelerde yaşanan sorunlar ve şikâyetler Maliye Bakanlığı bürokratları ile yapılan görüşmelerimizde olumlu sonuçlandı. Sorunlar ile ilgili bizlere ger dönüş yapılırsa bakanlık tarafından verilen görüşe istinaden problem çözülebilecek. Ayrıca Karabük Üniversitesi ile geçen yıl yapılan uzaktan eğitimle ilgili yapılan işbirliği antlaşmamız önümüzdeki sezonda devam edecek. Bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerle de yüksek lisans ve uzaktan eğitimle ilgili çalışmalarımız olacak. Sizlere duyurusunu yapacağız. Programımız, toplantımız hayırlara vesile olur inşallah” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı yaptığı konuşmada, “Bugün ilklerin sendikası Bem-Bir-Sen’in tarihi bir toplantısını daha gerçekleştiriyoruz. Biz ALLAH için sefere çıktık. Sefer bizden zafer ALLAH’tan. Bu toplantımız rastgele düzenlenmiş bir program değildir. Amacımız esaret altındaki ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı, Filistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmamak. Siyonist İsrail’e meydanın boş olmadığı göstermektir” dedi. Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiğine vurgu yapan Karslı, “Bu ülke insanı bedeller ödeyerek bugünlere geldi. 15 Temmuz hain darbe girişimi bunun son halkası oldu. Bu millet şehidleriyle, kahramanlarıyla artık daha güçlü, daha dik durarak yoluna emin adımlarla ilerlemektedir. Bizlere düşen görev topluma yaşanan olayları doğru bir şekilde anlatmaktır” diye konuştu.

Toplantıya katılarak konuşma yapan Ürdün Kamu Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Khaled Abumarjoub ise “Ürdün’e hoş geldiniz. Sizleri burada görmekten çok mutlu olduk. Filistin’in kurtuluşu buradan, bu toplantıdan başlayacaktır. Bizler Bem-Bir-Sen’in ve ICLM’nin tecrübelerinden yaralanarak büyümek istiyoruz. Türkiye’nin daha da büyümesini, daha da güçlü olmasını bizler olumlu buluyoruz ve mutlu oluyoruz. Özellikle 15 Temmuz’da Türk halkının ortaya koyduğu mücadeleyi takdirle karşıladık sizlere olan hayranlığımız daha da arttı. Sizlerden isteğimiz Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk Halkına çok selam götürün. Erdoğan’ın İslam âlemi için yaptığı çalışmaları biliyoruz, her zaman onun yanındayız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bem-Bir-Sen Şube/İl Başkanları dilek ve temennilerini belirterek, aile fotoğrafı çekildi.

ÜRDÜN KAMU HİZMETLERİ SENDİKASI ile GÖRÜŞÜLDÜ

Programın ardından Ürdün Kamu Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Khaled Abumarjoub, Ürdün Belediye Çalışanları sendikası Genel Başkanı Hamma Almaaitah, Başkan Yardımcısı Mohammad Maen Suliman ile istişare toplantısı düzenlendi. Yapılan görüşmede sendikal konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Genel Başkan Mürsel Turbay Bem-Bir-Sen ve ICLM çalışmalarını anlattı. Ürdün Kamu Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Khaled Abumarjoub, Ürdün Belediye Çalışanları sendikası Genel Başkanı Hamma Almaaitah da kendi sendikalarının faaliyetleri ile Ürdün sendikacılığı hakkında bilgi verdi. Ürdün Belediye Çalışanları sendikası Genel Başkanı Hamma Almaaitah Bem-Bir-Sen’in hem yerelde hem de uluslararası arenada göstermiş olduğu sendika başarını takdir ettiklerini belirterek, kendilerinin de Bem-Bir-Sen’i referans alarak çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.