Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sendikamızın Antalya temsilcileri, Genel Başkanımız Mürsel Turbay’ın katılımıyla Antalya Öğretmenevi’nde bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Antalya Şube Başkanımız Adem Deveci, toplantının gündemine ilişkin bilgiler verdi. Deveci daha sonra sözü Genel Başkanımız Mürsel Turbay’a verdi. Turbay ise yaptığı konuşmada, 2018-2019 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde hizmet kolumuza ilişkin kazanımlarla ilgili şunları söyledi: “Tüm temsilcilerimiz, şube başkanlarımız, herkesin dertleriyle dertlenen işlerine koşan en zor görevde çalışan arkadaşlarımızdır. Sendikacılar olarak da zaten böyle davranmak zorundayız. Çalışanların derdiyle, toplumun derdiyle ilgilenmezsek, sendikacılık yapıyor olmamızın anlamı kalmaz. Sendikacılık bir çalışanı kendine üye yapmakla olmaz. Sendikacılık ağaç dikmeye benzer. Ağacı diktikten sonra sürekli ilgilenmek, sulamak ve bakım yapmak gerekir. Bizler de sendikamıza üye olan bütün çalışanlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek, dertleriyle dertlenmek durumundayız. Üyelerimizin sordukları sorulara yeterli cevaplar verebilmeliyiz. Bilgi konusunda eksiklik olması durumunda genel merkezimiz 7 gün 24 saat destek isteyebilirsiniz.”

Turbay, AB sendikalar birliğine üye olan tek sendika olduklarını da dile getirerek, “Ben tüm sendikalarda en eski genel başkanım. Milli Gençlik Vakfı’ndan gelen bir genel başkanım. Yani sendikacılık anlamında ciddi tecrübem ve birikimim var. Nitekim bu tecrübemizle 2018-2019 toplu sözleşme görüşmelerinde üyelerimiz adına ciddi kazanımlara imza attık. Bu kazanımların arka planında çok zor zamanlarda yaptığımız gayretli çalışmalar vardır. Başarılı bir sendikacılık için kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayarak ve sadece işimize odaklanarak çalışmak gerekiyor. Bem-Bir-Sen olarak hem bu dünyayı kazanmak hem de ahireti kazanmak için çokçalışmak durumundayız.” şeklinde konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZ ANTALYA İMAM HATİP MEZUNLARININ PİLAV YEMEĞİNE KATILDI

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, 23 Eylül’de yapılan Antalya Temsilciler toplantısı sonrası 24 Eylül’de düzenlenen Antalya İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (Animder)’in pilav gününe katıldı. Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Müftüsü Osman Artan, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın da katıldığı etkinlikte, Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı da mini bir konser verdi. Animder Başkan Yardımcısı ve sendikamızın Antalya Şube Başkanı Adem Deveci, Burdur Şube Başkanımız Selami Keleş ile birlikte Genel Başkanımız Mürsel Turbay’a plaket takdimi yapıldı.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.