Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

81 il ve 350’ü aşkın ilçede düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programının finali İstanbul’da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç’in de katıldığı programa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikaların genel başkan ve yardımcıları, Memur-Sen Konfederasyonu’na üye sendikaların şube başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kurtulmuş: Memur-Sen’i Tebrik Ediyorum

Programda coşkulu kalabalığa hitap eden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’de anayasa çalışmalarının hepsini başından itibaren bilen birisi olarak söylüyorum. AK Parti’nin anayasa çalışmalarının hiçbirisinde bir eyalet sistemi konusu gündeme gelmediği gibi, hiçbir metninde de böyle bir tartışma söz konusu olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından Anadolu’nun çeşitli kentleride düzenlediği bu toplantıların bazılarına katıldığını dile getiren Kurtulmuş, başta konfederasyonun Genel Başkanı Ali Yalçın olmak üzere bütün Memur-Sen camiasını “Evet” kampanyasına katkılarından dolayı tebrik etti.

“Evet”le Sırtımızdaki Yükleri Bırakarak Yolumuza Devam Edeceğiz

Türkiye’nin tarihi bir dönüm noktasından geçtiğini belirten Kurtulmuş, bu anayasa değişikliğinin öneminin şu an kavranamayabileceğini ancak değişikliğinin birkaç sene sonra daha iyi anlaşılacağını belirtti. Kurtulmuş, Türkiye’nin bu değişiklikle birlikte hem yeni bir hükümet modeline kavuşacağını hem de bu “Evet” ile birlikte sırtındaki bütün yükleri bir kenara bırakıp, koşar adım yoluna devam edeceğini vurguladı. Türkiye’yi 16 Nisan sürecine getiren, bu konuda emeği olan bütün siyasetçileri şükranla yad ettiklerini dile getiren Kurtulmuş, 16 Nisan’ın tabandan, milletin ortaya koyduğu değişim hareketinin bir sonucu oluştuğunu söyledi.

Haftalardır Anadolu’nun her yerinde birçok toplantı ve mitingde vatandaşlarla yüz yüze görüşmeler yaptığına işaret eden Kurtulmuş, “Evet”lerin her hafta artığını, 16 Nisan’da da en üst seviyeye çıkacağını bildirdi.

Yalçın: 16 Nisan, Türkiye’nin Vesayetten Arınma Tarihi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise 16 Nisan’ın, Türkiye’nin vesayetten arınma, milli iradeyi, millet iradesini tahkim etme, hakemin de hâkimin de millet olduğu bir zemine geçme tarihi olduğunu söyledi.

Ülkenin vesayetten arınmasının, ülkenin kalkınması anlamına geldiğini belirten Yalçın, “Son toplu sözleşmede 213 kazanım elde ettik. Fakat aradan geçen süreçte siyasetteki dalgalanmalar, 15 Temmuz gibi darbe görünümlü işgal hareketi ve Türkiye’deki ekonomik operasyonlar, küresel spekülasyonlar bizim aldığımız kazanımlar kaldı mı ki tartışmasını beraberinde getiriyor. Bu ülkenin sorunu istikrar. Bu ülkeyi yönetsel istikrarı yakalarsa bizim ekmeğimiz büyüyecek mutfağımıza giren pay artacak, yoksa yerinde saymaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Mazlumların Hukukunu Ayağa Kaldıracağız

“Avrupa denilen köleci düzenin üzerindeki yaldızlar döküldü” diyen Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Altından sağıyla soluyla sığınmak zorunda kaldıkları kilise ve faşizm anıtı çıktı. Tarihi bir dönemeçteyiz. Ezberlerden oluşmuş kulelerin yıkılma zamanı şimdi. Köhne dünyanın çürümüş sütunları çatırdıyor. Vesayetin çarkları kırılıyor artık. Yarasalar vesayet mağarasının dehlizlerinden kirli kelimeler fırlatıyorlar. Türkiye güneşi en berrak şekilde mazlum coğrafyaların üzerine doğuyor. Alman Medyası: ‘Evet Çıkarsa Türkiye 63 Ülkenin Lideri Olacak’ diye yazıyor. Suriye, zihnimiz kadar uzak. Irak, gönlümüz kadar yakın. Haritalarla üstü örtülen Afganistan, biziz. Arakan, Moro ve daha nice kardeş yurtlar, emperyalizmin kelimeleriyle örülmüş sahte sınırlar kadar uzak bize, Kireçle boyanmış beyaz taşların sanal sınırlar olduğunu, gönül coğrafyamızın, medeniyet coğrafyasının meftunları olduğumuzu unutmadan, Zulmü akradite eden küresel mevzuat söylevlerine karşı, “dünya beşten büyüktür” iradesine sahip çıkacak, Küresel çirkefe karşı, hakkı haykıracak, Mazlumların hukukunu ayağa kaldıracağız.”

Memur-Sen İstanbul İl Temsilcisi Durali Baki ise, yaptığı selamlama konuşmasında, elde ettikleri kazanımlar ve verdikleri mücadele ile Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütü olduklarını ifade etti. Program aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.