Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen 16 Nisan anayasa değişikliği öncesi düzenlediği üye buluşmalarının finalini Afyon’da bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdi.

   

Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar Şube başkanlığının ev sahipliğinde yapılan programa Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cemal Nogay, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müşaviri Mustafa Yaraşır, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Afyon Şube Başkanı Murat Gürsan, Afyon genelindeki ilçe ve belde belediye başkanları, belediye yöneticileri, STK temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Programda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde kendisinin de İSKİ Genel Müdürü olduğunu hatırlatarak, “O dönemlerde vatana, millete bağlı bir sendika kurulmasının söz konusu olmuştu. Bem-Bir-Sen işte o tarihte kuruldu. Kuruluşunda çorbada tuzum olduğu için kendimi mutlu hissediyorum. Bem-Bir-Sen’imiz çok büyüdü, çok gelişti. Yaptıkları faaliyetleri yakinen takip ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Eroğlu, 16 Nisan’da çok önemli bir referandum süreci olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bu tarihimizin en önemli halk oylamasıdır. Bana göre bir milattır. Bu referandumun ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Sizler zaten bunun şuurundasınız. Pazar günü halk oylaması yapılacak. İnşallah Afyonkarahisar’dan da çok güçlü bir evet bekliyoruz. Artık vesayet sistemi son bulsun. Bu vesayetin son bulduğu bir halk oylaması olacaktır. Vesayetten çok çektik. İnşallah 16 Nisan yeni bir Türkiye’dir. Yeni, güçlü, büyük bir Türkiye’nin ayak sesleri olacaktır. Bundan eminim. Bildiğiniz üzere, 16 Nisan’da artık yönetim sistemi değişiyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi geliyor. Eskiden olduğu gibi Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki kavgalar sona erecek. Artık bundan sonra çok daha hızlı karar alma ve hızlı bir şekilde vatandaşımıza hizmet verme imkânı olacak.”

Dış siyasette çok hızlı ve isabetli karar vermenin ne kadar önemli olduğunun altını çizen Eroğlu, Avrupa’da bazı ülkelerin Türkiye üzerine oyunlar ve planlar yaptığını dile getirdi. Bu oyunların 16 Nisan’da bozulacağını ifade eden Eroğlu, “Bu oyunlar sizlerin gayretleri ile bozulacaktır. Çünkü ben şuna inanıyorum. Onların bir hesabı varsa, Cenabı Allah’ında bir hesabı var. İnşallah hesapları bozulacak. Çok oyun oynadılar. Garp meselesi dediler oyun oynadılar, daha sonra Osmanlı’yı parçalamak için oyun oynadılar. O yetmedi, Türkiye büyüyor, gelişiyor diye önünü kesmek için her türlü planları uygulamaya koydular. Ama inşallah dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu oyunlar sona erecek. Onun için bu referandum bu yüzden çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.

Veysel Eroğlu, vatanını, milletini bayrağını, sevenler hep birlikte pazar günü gümbür gümbür evet mührünü vuracağını, tercihini ‘Evet’ten yana kullanacağını sözlerine ekledi.

Genel Başkan Mürsel Turbay yaptığı konuşmada, İnsanlık tarihinin en acılı, en buhranlı döneminin yaşandığını belirterek, “16 Nisan referandumu sıradan bir iktidar seçimi olmayacak. Bu referandumda “Çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor?” sorusunun da cevabını vermiş olacağız. Vereceğimiz cevap, zalimlerin de mazlumların da geleceğini tayin edecek düşüncenin ve eylemin de tarifi olacak. Aslında millet olarak bu sorunun cevabını, 15 Temmuz darbe girişiminde en net şekilde verdik; “Zalime boyun eğmeyeceğiz, mazlumu ezdirmeyeceğiz” dedik. İçimizdeki hainlerin ve ipini elinde tutan küresel baronların uykularını kaçıracak bir silkinişin ve dirilişin destanını yazdı bu millet 15 Temmuz’da. 16 Nisan’da yapacağımız tercih ise, sadece Türkiye’nin değil, ümmetin de geleceğine yön verecek bir tercih olacak” dedi.

Turbay sözlerine şöyle devam etti:

“1900’lı yılların başında kurulan Siyonist güdümlü küresel haçlı tahakkümü, bugün insanlığı bir uçurumun kıyısına getirdi. Ekmeği saklayan, adaleti haklayan Batı merkezli emperyal blok, kendileri dışındaki milletleri açlığa, sefalete, kan ve gözyaşına mahkum etti.

Kendi konforları ve çıkarları uğruna yeryüzünü kana buladılar. Kendi çıkarttıkları savaşlardan kaçan Aylan bebeklerin denizde boğulması, Ümran bebeklerin bombalar altında enkazda kalması karşısında hiçbir vicdan kıpırtısı göstermediler. Kirli politikalarına kukla yaptıkları zalim Esed’in kimyasal saldırılarında kuşlar gibi çırpınarak can veren masum bebekleri bile bölgede üstünlük kurma oyunlarına alet ettiler. Kardeşlerim, içinde bulunduğumuz manzara vahim. Evimizde çocuklarımızı sevemez olduk. Yanı başımızda ümmetin yetimleri can verirken, kendi evladımızın başını okşamak inanın zul geliyor, utandırıyor bizi. İşte bu millet bu yüzden büyük bir millet. İnsanlığa vicdanı, merhameti hatırlatan, düşene el uzatan, mazlumu koruyan ve kollayan, zalime karşı duran bir millet.

Kışın açlıktan ölmesinler diyerek yabani hayvanlar için ormanlara ot ve et bırakan, sadakataşı geleneği ile yolda kalmışlara yardımda bulunan, kurduğu vakıflarla yetimlere kol kanat geren ecdadına yakışır bir millet. İşte bu yüzden yükümüz ve sorumluluğumuz ağır. İşte bu yüzden küresel kuşatmanın hedefindeyiz. Etrafımızda çıkartılan fitne ve fesadın yegâne amacı da küresel vicdanı temsil eden bu milletin yok edilmesi, diz çöktürülmesi. Yüz yıldır küresel boyunduruğa alınan ve pranga vurulan bu millet bugün zincirlerini kırıyor ve tüm mazlumlara umut olarak yeniden tarih sahnesine çıkıyor. Kardeşlerim! İyi bilelim ki biz birlik olursak onlar dağılacak. Biz haykırmaya başlarsak onlar susacak. Biz güçlenirsek onlar akıttıkları kanda boğulacak. 16 Nisan referandumunu bu gözle görmek ve tercihimizi ona göre yapmak durumundayız.”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Murat Gürsan da yaptıkları selamlama konuşmasında 16 Nisan’ın önemine dikkat çekerek herkesin sandığa giderek tercihlerini yapmalarını belirtiler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.