Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Bem-Bir-Sen kuruluşunun 23. Yıldönümünü Ankara’da düzenlenen programda kutladı. Genel Başkan Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcıları Medeni Sevinç, Gürkan Alper ve Recayi Karslı ev sahipliği yaparken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen, Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Memur-Sen Eski Genel Başkanı Fatih Uğurlu, Bem-Bir-Sen Eski Genel Başkanı Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu, Van Milletvekili İkram Dinçer, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Manisa Eski Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Sağlık Eski Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, Çorum Eski Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, BOTAŞ Genel Direktörü Davut Güney, Iğdır Eski Milletvekili Ali Güner, DSİ Personel Daire Başkanı Ayhan Demiryürek, başta olmak üzere birçok Milletvekili, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakır, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, STK Temsilcileri, Televizyon, gazete, haber ajansı, radyo ve internet portallarının Ankara Temsilcileri, Haber Müdürleri, Muhabir ve Kameramanlar iştirak etti.

Düzenlenen programa gelen katılımcıları eski itfaiye ve zabıta kıyafetli sendika üyeleri karşıladı. Anadolu Ajansı’nın 15 Temmuz fotoğraf sergisini de gezme imkânı bulan misafirler, salonda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mehmet takımının verdiği konseri dinledi. Gecede ayrıca 15 Temmuz şehidleri anılırken, 248 şehidin isimi oluşturulan dev panoda yer aldı.

Gecede geçirdiği trafik kazası sonrası rahmetli olan Bem-Bir-Sen’in Merhum Genel Sekreteri İbrahim Keresteci de unutulmadı. Oluşturulan hatıra panosunda gençlik, askerlik ve sendikal yaşamına ilişkin fotoğraflar ile biyografisi ve adına yazılmış şiirler misafirlerin dikkatinden kaçmadı. Gece Hafız Hasan Tahsin Kayapınar’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Bem-Bir-Sen Tanıtım Filmi ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı kısa film gösterildi.

“SENDİKAMIZ, 23 YILLIK GEÇMİŞİNDE TOPLUMSAL BARIŞI, BİRLİK VE BERABERLİĞİ ÖN PLANDA TUTMUŞTUR”

Genel Başkan Mürsel Turbay’ın açılış konuşmasını yaptığı gecede 15 Temmuz hain darbe girişimi ve ülkemiz üzerinde oynanan hain planlara sert tepki gösterdi. Turbay yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizin içinden geçtiği sancılı süreçte vatanını, milletini, bayrağını her şeyin üzerinde tutan bir sivil toplum kuruluşu olmanın verdiği sorumluluk anlayışıyla bugüne kadar sürdürdüğümüz mücadelelerde Milli iradenin gerçek sahipleri olan milletimizin sesi olmaya azami gayret gösterdik. Büyük özveri ve fedakârlık çerçevesinden ayrılmadan özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimini, ülkemizin milli değerlerini ayakta tutmak adına teşkilatlarımıza aşıladığımız milli ruh inancıyla silahların, tankların, jetlerin gölgesinde ciğerlerimiz yana yana 248 şehit vererek aşmayı başardık.

Sendikamız, 23 yıllık geçmişiyle toplumsal barış, birlik ve beraberlik gerektiren bütün konularda sivil toplum kuruluşu olmanın gerektirdiği bütün şartları taşıyan, uzlaştırıcı, milli iradeye uygun adımlar atarken, gündemin peşinden giden değil, kendi gündemini oluşturan ve her zaman Hak’kı savunan bir düşünce yapısıyla hareket etmektedir. Şiddet ve şiddet içerikli eylemleri reddeden, evrensel düşünen ve bu kurallar çerçevesinde sendikacılık yapan, bireysel taleplerin toplumsal talebe dönüştüğü, sosyal sorumluluğunun bilincinde, kurumsal yapısını tamamlamış ‘Yerli ve Milli’ bir sivil toplum kuruluşu olan BEM-BİR-SEN, bugün 70 bine ulaşan üye sayısıyla memur sendikacılığının ilklerini gerçekleştiren sendikası olmuştur.”

“SURİYE VE ORTADOĞU ADETA BİR LAV GİBİ FOKURDUYOR”

Dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Mürsel Turbay, “Bugün yanı başımızdaki Suriye ve Ortadoğu kaynamakla kalmıyor, adeta bir lav gibi fokurduyor. Nereye sıçrayacağı aslında belli. Adres Türkiye. Ama bizim Kıblemiz de belli. İslam coğrafyasının tek kurtarıcısı Türkiye’yi önce ateş çemberine alıp sonra kaygan zeminde patinaj yaptırmanın hesabını yapıyorlar. İlk olarak içeriden asimetrik savaşla çökertme stratejisiyle hain darbe girişimi devreye sokuldu. Milletimizin cesaret ve dirayeti hesapları ters yüz etti.  Bugünlerde alçak terör saldırılarıyla ülkemizi çatışma ortamına çekmek istiyorlar. Suriye’deki yangın, oynanan kumarda şah konumundadır. Hem etnik, hem de mezhepsel çatışma çıkartılarak Suriye’deki yangını Anadolu’ya sıçratmanın ve Türkiye’yi mat etmenin hesabı yapılıyor. Kısaca Türkiye, adeta yeniden bir İstiklal Savaşı vermektedir” dedi.

“SİYONİZMLE, İSLAM DÜŞMANLARI İLE MÜCADELE İÇİN TARİHİ SEFERBERLİKTEN BAŞKA SEÇENEĞİMİZ KALDI MI?”

İslam dünyasının gözyaşı ve zulümlerle pasifleştirmek istendiğine vurgu yağan Turbay, “İslam Dünyası kan ağlıyor. Akan kan, dökülen gözyaşı ve çekilen acılar insanlık âleminin vicdanını rahatsız ediyor etmesine de bu tek başına çözüm değil. Müslümanlık soykırımı yapılırken bizler nefes alamayız. Müslümanlar kendi vatanında esaret altında, mezalimle yaşamaya çalışırken mutlu olamayız. Onlar kuru ekmeğe muhtaç iken boğazımızdan lokma geçmez. Öyle ise niçin susuyoruz?  Bizlere ne oldu da bu kadar duyarsızlaştık? Kudüs ağlıyor, Mescid-i Aksa ağlıyor, Müslümanlar haykırıyor. Şimdi gözlerimizde umudu, kıvılcımı arıyorlar. Soykırımcı İsrail dur durak bilmiyor, hukuk tanımıyor, dinimizi fosilleştirmek, Müslümanlığı dize getirmek istiyor. BM’in almış olduğu göstermelik kararları İsrail umursamıyor. Peki, İslam ve Türk Dünyasının beyni ve omurgası olan bizler niçin susuyoruz? Üç beş satır kaleme alıp kamuoyuna duyurmakla sorunu çözdüğümüzü mü sanıyoruz? Biz kendimizi avuturken İsrail, Mescid-i Aksa’nın altını oyarak tüneller kazıyor. Mescid-i Aksa yıkıldığında sıranın nereye geleceğini hepimiz biliyoruz” şeklinde konuştu.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay sözlerine, “Artık Türkiye varoluş mücadelesinin yörüngesinde. Siyonizmle, İslam düşmanları ile mücadele için tarihi seferberlik başlatmaktan başka seçeneğimiz kaldı mı? Sinsi rüyalar gerçeğe dönüşmek üzere. Acilen öfkemizi büyüterek, ancak körleştirmeden gardımızı almalıyız. Sendikamızın 23. Kuruluş yılını, Dünyaya yeni bir soluk getireceğine inandığımız ICLM’in 1. Kuruluş Yılını ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Görevleri sırasında şehit olmuş başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, sendikal camiamıza hizmet vermiş gönül dostlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun” diyerek sonlandırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy: “TERÖRLE MÜCADELEDE GÖSTERECEĞİMİZ DURUŞ BİZİM GELECEĞİMİZBELİRLEYECEKTİR”

Turbay’ın ardından kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, çalışan gazetecilerin günü kutlayarak sözlerine başladı. Bakan Yardımcısı Ersoy yaptığı konuşmada terörle mücadelenin topyekûn yapılmasını gerektiğine vurgu yaparak, “Terörle mücadelede böyle günlerde göstereceğimiz duruş bizim geleceğimiz belirler. Ona hiçbir şekilde teslim olmadan onlara inat her türlü programımızı devam ettirmeye, her türlü birlikteliğimizi göstermeye ve her türlü mücadelede devletimizin yanında karalı bir şekilde durmaya mecburuz. 78 milyonun tamamını bitiremeyeceklerine göre, hepimizi öldüremeyeceklerine göre son nefesimiz çıkana kadar hep birlikte bu mücadeleyi inançla, azimle vermek, verdirmek ne sosyal hayatımızı ne ekonomik hayatımızı ne kültürel hayatımızı hiçbir şekilde berbat etmelerine kararlılıkla mücadele etmeliyiz” dedi.

Denizli Milletvekili Cahit Özkan: “BU MEDENİYET TERÖR EN SERT CEVABI VERİYOR DAHA DA VERECEKTİR”

Katılımcı milletvekilleri adında konuşan Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Bizim medeniyetimiz bedenimiz dâhil, şehrimizin, dünyamızın bize emanet olduğu anlayışı ile şekillenen bir anlayıştır. Medeniyetimize ihanet eden terör ve ihanet odakları aziz milletimizin, coğrafyamızın elbette teslim alamayacaktır. Bu medeniyet terör en sert cevabı veriyor daha da verecektir” diye konuştu. 26 ülkeden gelen misafir delegasyon ve ICLM  Rusya Temsilcisi Elena Darmenko, Türkiye’de gerçekleşen terör olaylarını Rusya halkının da en derinden hissettiğini belirterek, her zaman dayanışma içerisinde olacaklarını ve Türkiye’nin terörle mücadelesini tebrik etti.

Konuşmaların ardından Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ve yönetim kuruluna eşlik eden katılımcılar Bem-Bir-Sen’in 23. Yaş pastasını kesti. Pasta kesiminin ardından geleneksel İbrahim Keresteci Basın Ödülleri törenine geçildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.