Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen, Bangladeş Chittagong Uluslararası İslam Üniversitesi ile eğitim ve ikili işbirliği anlaşması imzaladı.

Bangladeş Milli Eğitim Bakanlığı Eski Müsteşarı ve Dr. Muhammed Burul Âmin ile Bangladeş Chittagong Uluslararası İslam Üniversitesi (IIUC) Direktörü, Cemaati İslami Öğretmenler Organizasyonu Genel Başkanı A.Z.M Obaidullah Bem-Bir-Sen Genel Merkezi’nde, Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcılarımız Medeni Sevinç ve Gürkan Alper ile bir araya geldi.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Bangladeş Chittagong Uluslararası İslam Üniversitesi Direktörü A.Z.M Obaidullah eğitim ve ikili işbirliği anlaşmasına imza attı. Yapılan anlaşma ile itfaiyecilerin eğitimi, gönüllü itfaiyecilik, ilk yardım eğitimi ve araç gereç kullanımı gibi konular üzerinde mutabakata varıldı. Bilgi paylaşımının her iki taraf içinde yararlı olacağı vurgulandı. Yapılan görüşmede sendikal konular başta olmak üzere, ülkeler arası ilişkiler, dünya Müslümanlarının ortak sorunları ile Myanmnar’daki Müslümanlara yapılan zulüm de ele alındı.

Cemaati İslami Liderlerine yönelik yapılan zulümler ve idam kararlarını lanetleyen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, her iki ülkenin de görmüş olduğu siyasi baskıların benzerliğine dikkat çekerek, “Bangladeş’te yaşanan siyasi olaylar, merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in asılmasıyla aynıdır. Aynı şekilde Bangladeş’te yaşayan Müslümanlara yapılan dini baskılar ise 80 yıllarda ve 28 Şubat döneminde başörtülü kızlarımıza yaşatılan baskılarla aynı olduğunu görmekteyiz. Bu acı olayların geride kalması ve daha güçlü bir birliktelik için ümmetin daha da güçlü ve bir arada olması gerekmektedir” dedi.

Ülkelerinde başta eğitim alanı olmak üzere birçok alanda Müslümanlara gösterilen baskılardan bahseden Bangladeş Chittagong Uluslararası İslam Üniversitesi (IIUC) Direktörü, A.Z.M Obaidullah ise, “Müslüman öğrenciler okuyabilmek ve iş hayatına atılmak için Müslüman isimlerini maalesef değiştirmek zorunda kalıyorlar. Bu tür baskılar ülkemizde her alanda yaşanmaktadır. Bu sorunların Ümmetin birliği ile çözüleceğine inanıyoruz. Müslümanların sorunlarını yalnızca Müslümanlar çözebilir. Başkalarından medet ummamalıyız” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.