Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Geçmişimize Hürmet, Geleceğimize Hizmet Ramazan 2018’’ Balıkesir’de İftar Coşkusu…
İftar programına; Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, BASKİ Genel Müdürü Talat Özen, BASKİ Genel Müdür Yardımcısı İzzet Günal,Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ödemiş, Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Alkan, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, BASKİ daire başkanları, Şehid aileleri ve gaziler, Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakım evi sakinleri ve Sevgi Evleri sakinleri katıldı.
Yerel yönetim çalışanlarının Bem-Bir-Sen’e göstermiş olduğu teveccühün, büyük Bem-Bir-Sen ailesinin azmi, çalışkanlığı ve samimiyeti ile başarıya dönüştüğünü dile getiren Uslu, 13 yıldır üst üste yetkili sendika olmanın sendikal mücadelede küçümsenemeyecek bir başarı olduğunu kaydetti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bem-Bir-Sen gerek kendi hizmet kolunda, gerekse sendikal hayatta, hem uluslararası hem de ulusal sendikacılık faaliyetleri noktasında öncü, güçlü ve model bir sendikadır. Bizler yetkili sendika sıfatı ile artan sorumluluğumuzun farkında olarak, sadece üyelerimizin hak ve menfaatlerini değil, sahamızda görev yapan tüm yerel yönetim çalışanlarının kazanımları üzerinde bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz. Bugün ulaşmış olduğumuz 69 bin 633 üyemiz Genel Merkezimizden Şube/ İl Başkanlarımıza, Temsilcilerimizden üyelerimize kadar teşkilatımızın tamamının özverili çalışmaları ile mümkün olmuştur. Türkiye’nin gerçeklerini tüm dünyaya anlatmak için önemli görevler yürütüyoruz.

Uslu: Bizim Gücümüz Birlik ve Beraberliğimiz
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Uslu, “Bizim gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Kardeşliğimiz. Hak davamız. Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu programın hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Birlik ve kardeşlik içinde yaşamak mümkün. Bunun için yapılması gereken ayrılmak, parçalanmak değil, inadına birlik olmaktır. Bizi biz yapan değerlere daha sıkı bağlanmaktır. Gücümüzü birbirimize karşı değil, birbirimizin yardımı için kullanmaktır.
Bem-Bir-Sen Ailesi olarak yeryüzünde tek bir mazlum kalmayana kadar hak mücadelesini sürdüreceğiz.

“Emek vererek, ter akıtarak, yorularak birliğimizi büyüttük. Büyüklerimizin zorluklar içinde birkaç kişi ile başladığı bu mücadele şimdi 1 Milyon sayısını aştı. Artık sorunları çözme noktasında çok daha güçlüyüz. Memur-Sen hem kamu görevlilerinin hem de Türkiye’nin önünde duran sorunlar için artık daha güçlü şekilde mücadele edecektir” ifadelerini kullandı.

Uslu, toplu sözleşmelerde kamu görevlilerine pek çok kazanım elde edildiğini hatırlatarak “Biz o kazanımları örgütlülüğümüz sayesinde aldık. Şimdi yeni başarılara imza atma vakti. Önümüzde hem kamu görevlileri açısından hem de ülke açısından çözülmesi gerek sorunlar var. Kamu görevlilerinin sorunlarını masada ülkenin problemlerini de demokrasi ile çözeceğiz. İstikrardan yana tavır alarak Türkiye’nin büyümesine katkı sunacağız.
Mübarek Ramazan Ayında Hepimizin yüreğini acıtan olaylarla da karşı karşıyayız. Terörü ve teröristleri lanetliyoruz. Ülkemiz şer güçler tarafından çembere alınmış durumdadır. Allah’ın inayetiyle, birlikten güç doğar anlayışıyla birlik beraberlik içerisinde inşallah tüm olumsuzlukları da bertaraf edeceğiz” dedi.
Uslu: Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, programı organize eden Balıkesir Şubemize ve katılımınızdan dolayı Siz misafirlerimize hassaten teşekkür ederim.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Balıkesir Şube Başkanımız Cenk Davulcu, bu tür buluşmalar da millet olarak sevgi, barış, kardeşlik, dostluk, hoşgörü duygularının doyasıya yaşandığı; birlik ve beraberliğin pekiştiği özel günler olduğunu ifade etti. “Geleneksel hale getirdiğimiz bu iftar programında üyelerimizle bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz. Ramazan ayı birlik-beraberlik ve rahmet ayıdır. Üyelerimiz aileleriyle birlikte gönül soframızda yer alması, bu güzelliklerden feyiz alması bizi mutlu etmiştir” dedi.

         

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.