Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Memur-Sen İftar Yemeği ve İstikrarda 10. Yıl Aydın Buluşması Programı

Programa Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç Aydın AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa SAVAŞ, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay GÜLAŞTI, ADÜ Genel Sekreteri Doç.Dr.Mustafa ASLAN, Aydın Müftüsü, İşkur Müdürü, Aile Sosyal Politikalar Müdürü, Çevre ve Şehircilik Müdürü, Sağlık İl Müdürü,  Kültür Müdürü, kurum daire müdürleri, Memur sen’e Bağlı Şube/İl Başkanı Yönetimi ve temsilcileri ve Memur-sen üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. 

Kur’an-ı kerim Tilaveti ile başlayan program, semazen Gösterisi İl Müftüsünün Duası ile devam etti.

Mürsel Turbay; Türkiye’nin umut yolculuğu ile Memur-Sen’in yolculuğu aynı rotada ilerliyor.  Daha özgür ve müreffeh, daha güçlü ve büyük Türkiye hedefine doğru atılan her adımda Memur-Sen olarak çok büyük katkılarımız var. Milleti yok sayan vesayete karşı millet iradesinin tecellisi için gayret ettik, elimizi değil gövdemizi taşın altına soktuk.

Dolayısıyla büyük yeni, büyük ve güçlü Türkiye yolculuğu bizim yolculuğumuz, bizim hikâyemizdir. Coğrafyamızın ve hassaten Türkiye’mizin top yekûn bir saldırı ile karşı karşıya olduğu bu zeminde Türkiye yeni bir yönelime giriyor, yeni bir tarihsel eşikte bulunuyor. 16 Nisan Referandumunda çok büyük emek ve katkı verdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 24 Haziran seçimleriyle hayat buluyor. Ramazan ayı, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği, ibadet ve nefis muhasebesi ile gönüllerin arındığı, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlanarak sosyal bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman olduğunu, Bu gün ülke olarak bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayını huzur ve güven ortamında geçirdiysek de İslam Coğrafyasında akan kan ve gözyaşları dinmedi. Hala daha Filistin’de, Kudüs’te anaların feryatları, bebeklerin gözyaşları devam ediyor. Bu mübarek ayda dahi Müslüman kanı akmaya devam ettiğini belirtti.

İftara katılan sendika başkanları işveren ve çalışanların bir arada olduğu Ramazan sofrasında yer aldıkları için mutluluk duyduklarını ifade eden Turbay, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Medeni SEVİNÇ; Ramazan her zaman kendine has iklimiyle gelir. O iklim bizi kuşatır. O iklimde rahmet ve paylaşma vardır. Ramazan ayı paylaşmayı en yaygın şekilde yaşadığımız bir aydır. Bu bereketli, kıymetli ve değerli ayın oluşturduğu barış ikliminin, dünyanın farklı noktalarında zulüm gören, mağdur edilen mazlum insanların da kurtuluşuna, barış ve esenlik içerisinde yaşamalarına vesile olmasını temenni ediyorum.

Gözünü bile kırpmadan Vatanımızın birlik ve beraberliğine göz diken hainlerin oyunlarını bozan ve Canını bu uğurda veren Şehit Feti SEKİN unutmayan Sevinç, iftar proğramında bulunan Şehit Feti SEKİN in ailesine teşekkür etti. Sizlerle bir arada olmasının mutluluğu içindeyiz. Biz sendika olarak her zaman birlik ve beraberliği esas edinmiş, bu duygu ve düşüncelerde hareket etmişizdir. Tekrardan sizlere hoş geldiniz diyor, katılımlarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Aydın İl Başkanı Ali Aygül;

Bizler, Yunus’un aşkı, Mevlana’nın hoşgörüsü, Şeyh Edebali’nin tevazusuyla yoğrulmuş bu toprakların evlatlarıyız. Rahmet ve bereket ayı olan bu mübarek Ramazan ayının tüm insanlığa ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, hepinizin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyorum.” dedi. Aygül katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.