Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzalandı.

Genel Başkan Yardımcılarımız Levent Uslu, Medeni Sevinç ve Recayi Karslı ile Ankara 3 No.lu Şube Başkanımız Hanefi Sinan ve Ankara 4 No.lu Şube Başkanımız Metin Arınmış’ın da hazır bulunduğu imza töreninde Sosyal Denge Sözleşmesi’ne Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna imza attılar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanları adına önemli bir kazanım olması nedeniyle imza töreninde yüzlerde tebessüm, dillerde espriler vardı.

Anlamlı Hediye

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, vakit kavramına verdiği değer herkesçe bilinen, Sincan Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı parklardaki saatlere “Vakit Daralıyor” uyarıları yazdıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya anlamlı bir hediye verdi.

Açık mekanizmaları sayesinde zamanın akıp gittiğinin görülebildiği saati Başkan Mustafa Tuna’ya takdim eden Mürsel Turbay, Başkan Tuna’nın “Vakit daralıyor” sloganı ile espri yaptı. Mustafa Tuna da Genel Başkanımızın esprisine “Evet vakit daralıyor. Namazımızı kaçırmayalım.” esprisiyle karşılık verdi.

Tebrik Ziyareti İstememişti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği gün vakit kaybetmemek için tebrik ziyaretleri ile ilgili “Zaman israfı” yorumu yaparak arzusunu dile getiren Mustafa Tuna’ya Genel Başkanımız Turbay destek vermiş, “Yeni seçilen Sayın Başkanımız, bürokraside yıllardır şikâyet ettiğimiz bir konuda örnek davranış sergilemiştir. Herhangi bir makama gelindiğinde tebrik ziyaretleriyle geçen zamanın israf olduğuna işaret eden Sayın Tuna, yapılacak işin çok, vaktin ise az olduğunu belirterek çalışmaya odaklanacağını açıklamıştır. Kamuya hizmet makamlarında yapılan değişikliklerde ziyaret ve tebrikleşmeler için harcanan zaman kamunun işini aksatıyorsa, burada yanlış yapıyoruz demektir. Türkiye olarak hızlı kalkınma için ihtiyacımız olan anlayış budur.” açıklaması yapmıştı.

Seçim Dönemine Kadar Geçerli

1 Ocak 2018 tarihinde başlayıp Mahalli İdareler Genel Seçim tarihinde sona erecek olan Sosyal Denge Sözleşmesi’ne göre Genel Sekreter, Genel Müdürler, Genel Müdür Yardımcıları, Genel Sekreter Yardımcıları, Teftiş Kurulu Başkanları, İç Denetim Birim Başkanları, 1. Hukuk Müşavirleri, Daire Başkanları, Özel Kalem Müdürleri ile Şube Müdürleri (ücretli, ücretsiz vekalet edenler; tedviren ve 5393 sayılı Kanunun 49. Maddesi gereği görevlendirilen personel dâhil) en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) brüt tutarının yüzde 75’i oranında ödenecek. Bu kapsam dışında kalanlar için ise bu oran yüzde 50 olarak belirlendi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.