Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Ankara 1 No’lu Şubemiz tarafından 27-29 Ekim 2017 tarihleri arasında eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim seminerine Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcılarımız Recayi Karslı ve Medeni Sevinç, Burdur İl Başkanımız Selami Keleş, Ankara 1 No’lu Şube Başkanımız Bayram Ellik, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Mehmet Demir, Ankara 3 No’lu Şube Başkanımız Hanifi Sinan, Ankara 4 No’lu Şube Başkanımız Metin Arınmış, şubelerimizin yönetim kurulu üyeleri, işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Mürsel Turbay: Sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz

Eğitim seminerinin açış konuşmasını yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Ümit ediyorum ki kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın bugüne kadar yaptıkları gibi bugünden sonra da bir ekip ruhu içerisinde çalışacaklar.” temennisinde bulundu.

Genel Başkanımız Turbay, “Hamdolsun ki şu anda sendikacılığın hem maddi hem de manevi olarak zirvesindeyiz. Uluslararası anlamda da sendikacılığın zirvesindeyiz. Adalet bizim için en önemli kavram ve biz adaleti sadece laf olsun diye söyleyenlerden de değiliz. Biz adil bir ücret sisteminin herkes için geçerli olması noktasında da eşit şartlarda çalışan eşit imkânlarda iş gören-işveren arasındaki köprüyü de sağlam temeller üzerinde atmak zorundayız. Yoksa daha çok para da alabilirsiniz, alabiliriz. Açık ve net olarak söylüyorum, çünkü bizim ücret sendikacılığı ile ilgili bir derdimiz yok. Sadece ve sadece para derdimiz yok, sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz. Hiçbir zaman da ücret sendikacılığı yapmadık. Mehmet Akif İnan’ın bu Konfederasyonunun temellerini ilk atarken kendisine çizmiş olduğu idealler ve hedefler doğrultusunda ‘mayası sağlam bir teşkilattasınız, bu yüzden hak eksenli olun. Hak ölçüleri içinde olan, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun ah sesini duyan ve o çağrıya ses veren bir anlayış ve düşünce içerisinde olun’ diyerek bu Konfederasyonu kurmuştur, bu sendikalar kurulmuştur.” diye konuştu.

Recayi Karslı: İki temel sorumluluğumuz var

Bem-Bir-Sen’in sadece belediye ve özel idare çalışanlarının haklarını arayan bir sendika olmadığını, mazlumların da haklarını arayan bir sendika olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, “Daha ötesi Sendikamız mazlumların umudu hâline gelmiştir. Dolayısıyla bizim sadece sendikal sorumluluğumuz yok. Bizim iki temel sorumluluğumuz var. Bunlardan biri sendikal sorumluluğumuz, diğeri toplumsal, sosyal sorumluluğumuz. Elde ettiğimiz kazanımlar ve bunun için sarf ettiğimiz çabalar, sendikal sorumluluğumuzu yerine getirdiğimizin ispatıdır.” diye konuştu.

Medeni Sevinç: 80 milyonun tümüyle kucaklaşmalıyız

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ise sendikacılığa kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini geliştirmek, evrensel standartlara çıkarmak niyetiyle başladıklarını söyleyerek, “Türkiye’de hamdolsun 115 bin sendikalı belediye ve özel idare çalışanından 70 bini sendikamız üyesi. Tüm sendikaların toplam üye sayısından 20 bin üye öndeyiz. Fakat biz bir şey daha istiyoruz. Sadece 20 bin gibi büyük bir farkla önde olmak değil, örgütlü çalışmalı, teşkilatlı çalışmalı, bir olmalı, bütün olmalı, kardeş olmalı ve hep birlikte ümmet olmalı ve bu memleketteki bütün kardeşlerimizi kucaklamalıyız. 80 milyonun tümüyle kucaklaşmalıyız.” dedi.

 

Şube başkanlarımız da konuştu

Ankara 1 No’lu Şube Başkanımız Bayram Elik de konuşmasında 15 Temmuz’u örnek göstererek millî ve manevi değerlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Bayram Elik’in ardından Burdur İl Başkanımız Selami Keleş, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Mehmet Demir, Ankara 3 No’lu Şube Başkanımız Hanifi Sinan ve Ankara 4 No’lu Şube Başkanımız Metin Arınmış da birer konuşma yaptı.

Açış konuşmalarının ardından eğitim seminerine geçildi. Kişisel İletişim Uzmanı Kerem Köksal, kişisel iletişim yolları ve metotlarını katılımcılara anlattı.

Eğitim semineri hediyelerin takdimi ve aile fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.


.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.