Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya Yaşlanma Konseyi tarafından Sıhhiye’deki Hekimevi’nde Üst Düzey İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Dünya Yaşlanma Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Eş Başkanı ve eski Millî Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel ve Dünya Yaşlanma Konseyi Yüksek İstişare Kurulu Eş Başkanı ve eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın’ın da katıldığı istişare toplantısının konusu “3. Dünya Sağlıklı Yaşlanma ve EXPO 2018” olarak belirlendi.

Toplantıya başkanlık eden Dünya Yaşlanma Konseyi (DUNYAK) ve 3. Dünya Sağlıklı Yaşlanma ve EXPO 2018 Başkanı Gerontolog Dr. Kemal Aydın, 2018 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 3. Dünya Sağlıklı Yaşlanma Kongresi ve EXPO 2018 organizasyonunun Sağlık Bakanlığı başkanlığında ilgili kurumlarla iş birliği hâlinde yürütüleceğini açıkladı.

Gerontolog Dr. Kemal Aydın, “Kongre kapsamında Birleşmiş Milletlere bağlı ülkeleri kapsayacak şekilde ‘İbn-i Sina El-Kanun Fit-Tıb’ kitabının 1000. yılında ‘Uluslararası Sağlıklı Yaşlanma ve Kıtalararası Dayanışma On Yılı’ ilan edilmesi ile Daha Yaşanabilir Bir Dünya 2030 Programı tanıtımı için Lider Ülke Türkiye mesajımızı tüm dünya ülkelerine iletmek istiyoruz.” dedi.

Üst Düzey İstişare Toplantısı, Dr. Kemal Aydın’ın açıklamalarının ardından basına kapalı olarak devam etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.