Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. Yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 97. yaşına girmiştir.

97 yıl önce bugün bu ülkenin inançlı ve imanlı evlatları kendi iradelerini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açtı ve bu halk hiçbir zaman bağımsızlık ve özgürlük olmadan yaşayamayacağını bu tarihle bir kez daha ortaya koydu.

23 Nisan, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir ana tanıklık etmiş, asil bir milletin verdiği bağımsızlık mücadelesinin ardından birlik ve beraberliğin bayraklaştığı gün olmuştur. Milli egemenliğin muhteşem bir şekilde tecelli ettiği bu günün ve benzeri günlerin ülkemiz için daha güçlü, daha sağlam birlik ve beraberliğe vesile olması en büyük dilek ve temennimizdir. Buhranlı günlerde bağımsızlık sevdasıyla kurulan TBMM, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak ülkemizin ve milletimizin ufkunu aydınlatmış; milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesine ve bugünlere ulaşmamıza vesile olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılını ve Milletimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlarız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.