Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

19 Mayıs, ülkenin ve milletin geleceği için kurtuluş hareketinin, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, millî mücadeleye giden yolda ilk adımın atıldığı ve umudun yeniden canlandırıldığı önemli bir milattır. 98 yıl önce, vatanı işgal etmek, milleti esaret altına almak isteyen emperyalist güçlere karşı yenilgiyi kabullenmeyen bir ruhun özgürlük mücadelesini başlattığı 19 Mayıs, Mustafa Kemal tarafından geleceğin mimarları gençlere armağan edilmiştir.

Gençler, bir ülkenin en önemli serveti, gücü ve umududur. Bir milletin yücelmesinde en önemli faktör gençliktir. Gençlik, toplumun da en önemli yapı taşıdır. Toplum hayatının büyük bir kısmını teşkil eden gençliğin donanımı, eğitim ve öğretimi, toplumun huzuru için büyük önem arz etmektedir. Evrensel değerlere vakıf, hoşgörülü, çevresine saygılı, milletine ve değerlerine sadık, gelenek ve göreneklerine bağlı, çalışkan bir gençliğe sahip bir ülkenin geleceği aydınlıktır.

İçeriden ve dışarıdan emperyalist kuşatma ve kışkırtmalara karşı, örgütlü, diri bilinçle bir kez daha karşı koymamızın kaçınılmaz olduğu günler yaşıyoruz. Bu dönemde de birlik ve bütünlüğümüzü millet olma şuuruyla korumak, daha güçlü kılmak gerekmektedir. Onun için, millî, manevî, ahlakî sorumluluklarının bilincinde, bilgisi, çalışkanlığıyla örnek, geçmişi çok iyi bilen, tarihten dersler çıkarabilen, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkında olan ferasetli, buna uygun tavır alabilen basiretli bir gençliğe ihtiyacımız vardır.

Bu gençliği bedenen ve zihnen yoğuran müfredat; beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, özgür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip; topluma ve medeniyet değerlerine duyarlı; yapıcı, araştıran, üreten gençler yetiştirmek doğrultusunda gözden geçirilmelidir. Medeniyet değerlerine vakıf, toplumuna yabancı olmayan, dünyadaki gelişmeleri doğru okuyabilen, ülkesinin gelişimine katkıda bulunabilen, sivil düşünebilen bir nesil yetiştirmek, eğitim sisteminin öncelikli hedefleri arasında yer almalıdır.

Bem-Bir-Sen ailesi olarak, kökleriyle barışık, medeniyet değerleriyle bezenmiş bir gençliği önemsiyor; gençliğe daha çok değer verilmesi, yatırım yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş aziz şehidlerimizi rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.