Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

15 TEMMUZ’UN NÖBETÇİSİYİZ; MİLLİ İRADENİN ÖNCÜSÜYÜZ

Bem-Bir-Sen Genel Merkezi Ankara Sincan’da devam eden ve 15 Temmuz darbe girişiminin beyin takımının yargılandığı Genelkurmay Çatı Davasına müdahil oldu.

FETÖ/PDY çatı davasına müdahil olan 15 Temmuz Şehid Aileleri ve Gazilerin yanında olmak, iç ve dış mihraklar tarafından ülkemizin ve milletimizin birliğine karşı yapılan saldırılar karşısında duruşumuzu göstermek amacıyla merkezi Ankara’da bulunan Sendika, Siyasi Parti, Vakıf, Dernek ve platform gibi sivil toplum kuruluşları Memur-Sen’in ev sahipliğinde yapılan iftar programında bir araya geldi. Yapılan toplantıda STK’lar, FETÖ/PDY sanıklarının yargılandığı davaya müdahil olma ve nöbet tutma kararı aldılar. Buna göre, her gün bir STK, Sincan’da devam eden davanın görüldüğü salonun içinde ve dışında çeşitli eylemlerle nöbet tutacak. STK’lar bu nöbetlerle 15 Temmuz Gazi ve Şehit yakınlarına destek olmayı ve davanın kamuoyu nezdinde kalıcı olmasını hedefliyor.

33 STK’nın temsilci gönderdiği programda konuşan Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, 15 Temmuz davalarının takipçisi olacaklarını belirterek, “STK’lar olarak davalar sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

FETÖ ile hesaplaşmanın ülkemiz için geniş anlamıyla da uluslararası güçlerle hesaplaşmak olduğuna vurgu yapan Uslu, “Bu, ülkenin değerlerini savunmak, tarihsel inancını ve bağımsızlığını savunmak anlamına gelecek. En önemli konulardan bir de bu grup ve benzerlerinin bir daha başkaldırmamaları için hesaplaşmayı doğru düzgün yapmamızla mümkün. Sivil toplum, siyasi partiler hep birlikte bu mücadeleyi sahiplenmemiz gerekiyor. Gerek dava süreci, gerekse toplumsal bilinci artırma bakımından istişarelerle bir yöntem bulmak zorundayız. Bu konuda ısrarcı olmalıyız. Bu konu vatan savunmasıdır. Bu konu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesidir. Bir nesli ifsad eden, nesilleri mankurtlaştıran bir yapıyla karşı karşıyayız. Eğer biz bugün hesabı göremezsek, bu yapının ardılları ortaya çıkacaktır. Hepimizi elimizi taşın altına koyup nöbet sistemiyle davanın takipçisi olmak zorundayız. Bu siyasetler üstü bir durumdur” şeklinde konuştu.

Toplantıda Memur-Sen’i temsilen davaya müdahil avukat olarak katılan Avukat Enes Günay davanın seyri hakkında bilgi verirken, Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır 15 Temmuz Platforum Sekreteryasını da yürüteceği kararı alındı. Dava boyunca Sincan’da nöbet tutacak olan bazı kuruluşlar ise şöyle: Alperen Ocakları, Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Platformu, Ankara Hizmet Edenler Derneği, Ankara İHL Patformu, Asil Der, Başkent Ankara Meclisi, Bayındır Memur-Sen, Bem-Bir-Sen, Birlik Haber-Sen, Bolu Dernekler Federasyonu, Büro Memur-Sen, Cihannüma, Çankırı Dernekler Federasyonu, Çatı-Der, Çorum Dernekler Federasyonu, Diyanet-Sen, Eğitim Bir-Sen, Enerji Bir-Sen, Ensar Vakfı, Erbakan Vakfı, Erdef, Erzincan Dernekler Federasyonu, ESDER, Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Hak-İş, İdareci Ve Bürokratlar Birliği, İlim Yayma Cemiyeti, Kars-Iğdır-Ardahan Dernekleri, Kültür Memur-Sen, Malatya Derneği, Malatya Sivil Toplum Kuruluşları, Memur-Sen, Önder, Sağlık-Sen, Siyasallılar Vakfı, Toç-Bir-Sen, TÜGVA, Ulaştırma Memur-Sen, Umran, Yozgatlılar Derneği.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.