Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcılarımız Gürkan Alper, Medeni Sevinç ve Recayi Karslı, EGEM Platformu tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’ne katıldı.

10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’nin resmî açılışını yapan ve aynı zamanda Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinden olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu konuşmasına, Ege bölgesinin yiğit insanların ve tabiat güzelliklerine sahip bir yer olduğunun altını çizip, tanıtım günlerine emeği geçenlere teşekkür ederek başladı.

Bölgenin ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğunu dile getiren Veysel Eroğlu, İstiklal Harbi’nin de Ege bölgesinden başladığını anımsattı.

Egeli olmaktan gurur duyduğunu belirten Bakan Eroğlu, elinden geldiği kadar bölgeye hizmet etmek için gayret ettiğini söyledi.

Tanıtım günlerinin sadece bölgenin tanıtımını sağlamadığını aynı zamanda gurbette olan hemşehrileri de bir araya getirdiğine değinen Eroğlu, bu günler birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirdiğini belirtti.

GENEL BAŞKANIMIZ AFYONKARAHİSAR VALİSİ TUTULMAZ TARAFINDAN AĞIRLANDI

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ve Başkan Yardımcılarımızın Atatürk Kültür Merkezi’ndeki 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri fuarında ilk durağı Afyonkarahisar standı oldu. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından ağırlanan Genel Başkanımız Mürsel Turbay, fuarın dolu dolu olduğunu ve bölgeyi iyi şekilde ifade ettiğini belirterek, “Ankara’da yaşayan Ege yöresi insanının hem memleketiyle hem de hemşehrileriyle hasret giderebileceği bir etkinlik olmuş. Düzenleyenleri tebrik ediyoruz.” dedi.

Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’nin her yıl düzenli olarak yapıldığını ifade eden Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise “Fuara Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Denizli illerimiz katılıyor. Her yıl bir ilimiz fuarın ana ili seçiliyor. Bu yıl ana ilimiz Afyonkarahisar.” bilgisini verdi.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesi tarafından kurulan standa da uğrayan Genel Başkanımız Turbay, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ile bir süre sohbet etti.

GENEL BAŞKANIMIZ ESNAFLARLA SOHBET ETTİ

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ve Genel Başkan Yardımcılarımız, Afyonkarahisar Valisi Tutulmaz ile vedalaştıktan sonra iki bölümden oluşan fuarı gezdi. İlk olarak Ege illeri ve ilçelerinin kurumlar tarafından tanıtıldığı bölümü gezen Genel Başkanımız, yemek, kıyafet ve süs eşyaları gibi yöreye özgü gıda ve eşyaları sergileyen ve satan esnafla sohbet etti.

Mehteran ve zeybek ekiplerinin gösterileri, Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği ile bölgesel sanatçıların konserleriyle resmî açılışı yapılan 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri 18-22 Ekim tarihleri arasında Ankara’daki Atatürk Kültür Merkezi’nde 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.